Sokol Žižkov vs. BK Jiskra Domažlice   88:75 (27:18, 57:41, 72:55)

K nedělnímu zápasu domažlické U19 odjížděly brzy ráno opět do hlavního města, tentokrát na půdu Sokola Žižkov. Tento tým v soutěži ještě nevyhrál, i když ze čtyř odehraných utkání dvě prohrál v prodloužení. K domažlickému týmu se připojil Ondřej Holý a Prokop Mach a situace na lavičce se o trochu vylepšila oproti sobotnímu zápasu. Bohužel pro zranění nemohl odcestovat Ondřej Petržík, což se ukázalo jako jedno z rozhodujících faktorů utkání. Bez tohoto výborného obránce se první poločas zápasu domažlickým na obranné polovině vůbec nevydařil, obdrželi 57 bodů za první poločas a domácí tým si vytvořil 16bodový náskok. Do šaten se odcházelo za stavu 57:41. Bodový náskok dodal domácímu týmu do druhého poločasu potřebné uklidnění a i přesto, že domažličtí hráči vyrovnali hru a ve čtvrté čtvrtině se přiblížili na dostřel pouhých šesti bodů, díky našim ztrátám v závěru utkání tento zápas žižkovští dotáhli do vítězného konce 88:75. Tato prohra může v celkovém účtování celostátní ligy domažlické hodně mrzet, přesto 13bodový rozdíl dává dobrou šanci k vyšší porážce žižkovského týmu na domácí palubovce. Zápas velice dobře odehráli zejména Ondřej Holý, autor 21 bodů, který se bohužel před koncem utkání vyfauloval a další dvacetibodový střelec Lukáš Koutník. Celému týmu bych ale chtěl poděkovat za bojovnost až do konce utkání a snahu o co nejnižší bodový rozdíl do odvety.