Poslední dvoukolo 2.ligy rozhodlo o složení čtvrtfinálových dvojic v play-off

BK JISKRA - LOKO PLZEŇ ´B 96 : 72
Do zaplněné haly nastupovaly Domažlice v předposledním zápase základní části sezóny II. ligy mužů proti týmu BK Lokomotiva Plzeň B. Oběma celkům se v dosavadním průběhu soutěže dařilo velice obdobně, Jiskra ovšem přicházela do tohoto utkání s touhou získat výhodu lepší vzájemnou bilance s rezervou Plzně (v listopadu 2023 Chodové podlehli soupeři jen těsně 82:84). První polovina zápasu se nesla ve vyrovnaném duchu, přičemž z plzeňské strany hrozila hlavně hbitost Matěje Sůvy. Výrazněji bodově odskočit se Domažlicím podařilo až ve třetí čtvrtině, a to především zásluhou Jiřího Paidara, autora 19 bodů (4 trojky), kapitána Pavla Bauera s 18 body a Matyáše Prettla, který dobře bojoval pod košem a dosáhl mnoha útočných i obranných doskoků. Do poslední čtvrtiny směřovaly Domažlice s vedením 69:57. To už držely otěže zápasu pevně v rukou a závěr utkání byl v chodské režii. Hráči nedovolili Plzni vytvořit si mnoho střeleckých příležitostí a nakonec se podařilo zvítězit přesvědčivým rozdílem 96:72 a zajistit si do čtvrtfinále play-off výhodnější pozici díky odvetě na domácí palubovce.

BK JISKRA - SKB ROKYCANY 89 : 80
Po sobotní výhře nad BK Lokomotiva Plzeň B se Domažlice v neděli utkaly s týmem Rokycan. Rokycanští sice do Domažlic přijeli pouze v šesti, ale po celou dobu ukazovali svou zkušenost, neboť svojí hru přizpůsobili omezené možnosti střídání. Navíc dorazily de facto všechny největší opory jejich týmu. Přesto se Jiskře dařilo držet vedení, byť občasně Rokycany skóre dotáhly na rozdíl jediného koše. Do poločasové přestávky domácí vstupovali s lichotivým skórem 48:39 a v druhé polovině utkání již drželi kontrolu nad průběhem zápasu. Nehrajícího Jiřího Paidara, který svým výkonem významnou měrou přispěl k sobotnímu vítězství, skvěle zastoupili především Jakub Jiřinec s 15 body, dále Matyáš Prettl s Pavlem Bauerem (oba po 12 bodech) a Matyáš Císař, jenž nastřílel 11 bodů a mnohokrát vybojoval míč na doskoku v obraně i útoku. Jiskře se tedy podařilo završit základní část II. ligy dvěma důležitými výhrami. Za tři týdny nás čeká čtvrtfinále play-off. Soupeřem v prvním kole se nám stane BK Lokomotiva Plzeň B, se kterou se nejdříve 6. dubna utkáme v Plzni a o den později, v neděli 7. dubna, od 10:00 v Domažlicích. Rezervujte si tedy toto nedělní dopoledne na basketbal, budeme potřebovat vaši podporu!