Veteránům medaile utekla

Vítězstvím hráčů z Kebrle teamu skončilo víkendové Mistrovství západních Čech basketbalových veteránů, které tentokrát hostila domažlická sportovní hala. Bývalí basketbalisté Jiskry Domažlice tu mezi šesticí týmů obsadili čtvrtou příčku.

Sobota
Turnaj začal sobotními uápasy ve skupinách. Domácí po úvodní porážce s plzeňskou Škodovkou nastoupili proti Slovanu Mariánské Lázně a přestože po pár minutách vedli 11:3, svedli o druhé místo ve skupině dramatickou bitvu. V ní prohrávali až o dvanáct bodů, nakonec ale vyhráli a v neděli je tak čekal boj o bronz.

Skupina A:
Domažlice - Škoda Plzeň 32:49,
Škoda Plzeň - M.Lázně 55:34,
Domažlice M.Lázně 48:44.

Pořadí: 1. Škoda Plzeň (4 b., 104:66), 2. Jiskra Domažlice (3, 80:93), 3. Slovan M.Lázně (2, 78:103).

Skupina B:
Kebrle - K.Vary 59:44,
Kerble - Přeštice 59:44,
K.Vary - Přeštice 39:50.

Pořadí: 1. Kebrle team (4, 188:88), 2. BK Přeštice (3, 94:98), 3. Thermia K.Vary (2, 83:109).

Neděle
Nedělní zápasy o konečné umístění přinesly dvě vyrovnané bitvy. Jednoznačný byl bohužel jen souboj o třetí místo, v němž domácí Jiskra sice nad Přešticemi vedla 6:2. Pak ale hosté otočili na 6:11, Domažličané znervózněli a výsledkem bylo několik přeštických bodových sérií a konečné skóre Domažlice - Přeštice 32:62 (16:32).
Ještě předtím se o páté místo utkaly oba lázeňské týmy. Po nerozhodném poločase získala Thermia mírný náskok a v závěru vedla 39:32 a 42:36. Konečný výsledek přesto mluví opačně: K.Vary - M.Lázně 42:45 (19:19).
Finále mezi plzeňskými rivaly bylo důstojným vrcholem turnaje. První půlka vyšla Škodovce, která ještě na začátku poslední minuty vedla 56:53. V závěru ale soupeř ze šestek snížil a Havrának pak skóre otočil. Škoda - Kebrle 56:57 (29:22).

Vložené zápasy
Turnaj doplnilo také vložené utkání veteránů nad 50 let, v němž domažlicko-plzeňský tým podlehl hráčům z Karlovarského kraje 27:28. Nejlepšími střelci přitom byli domažličtí Jiří Štangl a zásluhou přesných trojek i Karel Kuška.

O zpestření se postarala také čtveřice ženských týmů. Ty se utkaly pohárovým systémem, který přinesl vítězství Chebankám. Domácí hráčky po úvodní porážce s B-týmem Loko Plzeň porazily plzeňský A-tým až v prodloužení. V poločase sice Domažličanky měly náskok 11 bodů, ale druhá půle jim vůbec nevyšla.