Sadská a Vyšehrad: Jak to bylo minule?

Jiskra Domažlice – Sokol Vyšehrad 81:119 (24:29, 44:61, 66:84)
Říjnové utkání Jiskry s Vyšehradem rozhodoval v Domažlicích populární rozhodčí Pipta a Jiskra držela s velkým favoritem zápasu krok až do třetí minuty závěrečné desetiminutovky, pak ale přišla o vyfaulovaného Prettla a vyloučeného Formánka a její hra se rozsypala jako domeček z karet.
Formánek nevydržel neustálé osekávání, držení, strkání a tahání za dres a ve snaze udělat si po doskoku prostor zasáhl loktem do nosu pivota Vyšehradu Vladimíra Junka. Následovalo vyloučení do konce zápasu a odchod do šatny. Posledních sedm minut prohráli domácí 12:33 a doslova tragická byla závěrečná minuta celého utkání, kterou Vyšehrad vyhrál 10:0. Vysoké skóre na první pohled klame, ale Jiskra hrála 33 minut vynikající basket a favorit se musel mít neustále na pozoru, protože domácí byli stále nebezpeční.
A co říkal po zápase Josef Prettl? „Nebylo to nejhorší, protože soupeř byl kvalitní. Trápí nás ale obrana, nemůžeme doma dostat 120 bodů.“
Střelci Jiskry: Formánek 24, Blacký 16, Podestát 13/1, Šnobl 6/2, Hrubý 6/1, Tikalský a Bauer po 6, Prettl 4, Kozina. Nejlepší střelci Vyšehradu: Burda 32/4, Malý 30/3, Beníšek 15/1.
Jiskra Domažlice – BK Sadská 96:106 (22:21, 48:50, 69:77)
Začátek zápasu zastihl Jiskru ve výborném rozpoložení. Agresivní obrana, rychlé protiútoky i přesná střelba z dálky vedly k tomu, že na konci páté minuty zvýšil Michal Podestát trojkou už na 18:8 a Sadská musela sáhnout po oddechovém času. Skóre se po něm vyrovnalo a Jiskra po zbytek zápasu tahala za kratší konec provazu. V závěru se Domažlicím podařilo dostat se soupeři na dostřel, ale zkušení hosté závěrečné drama nepřipustili.
Čtyři trojky v utkání vstřelil Lukáš Šnobl: „Hráli jsme skvělý zápas, chybělo jen kousek štěstíčka. Asi ve druhé čtvrtině byl úsek, kdy jsme v rychlém sledu za sebou dostali čtyři trojky, Sadská si vybudovala osmibodový náskok a ten prakticky udržela až do konce.“
Střelci Jiskry: Formánek 23/2, Podestát 17/3, Blacký 17, Šnobl 14/4, Kozina 10/1, Prettl 10, Bauer 5, Hrubý, Tikalský. Nejlepší střelci Sadské: Modr 23/1, Palatinus 17, Jakub Tomas 16.