Blansko a Jihlava: Jak to bylo minule?

O víkendu čekají Jiskru Domažlice jedny z nejdůležitějších zápasů v boji o účast v play off druhé ligy. V sobotu tradičně v 18 hodin se na palubovce sportovní haly představí AKS Blansko (v průběhu sezony tým změnil název ze ZVP Lavimont SKS Blansko), aktuálně 5. celek tabulky, v neděli v 10 hodin změří Jiskry síly s poslední Jihlavou.
Připomeňme si zápasy Jiskry Domažlice stejnými soupeři z první poloviny sezony:

13.11.2004
BK Jihlava vs. Jiskra Domažlice 90:72 (22:22, 53:35, 69:52)

Domažlice odjely na Vysočinu s okleštěným kádrem, takže k zápasu bylo připraveno devět hráčů, včetně hrajícího trenéra Murina, navrátilce Humla a Mrštíka, který do Jihlavy dorazil přímo z Nového Jičína.
Obavy Jiskry z pendlujících hráčů Jihlavy se naplnily asi pět minut před zápasem, kdy do haly vešli tři posily z A plus ŽS Brno Daniel Gajdošík, Marek Benda a Ivo Prachař a později se ukázalo, že právě tito tři strhli vývoj zápasu na stranu domácích, největším nebezpečím pro domažlický koš byl Benda.
Zápas v Jihlavě byl pro Ondřeje Humla prvním po návratu z dlouhého pobytu v Irsku: „Jsem zcela vyčerpaný, hodně jsem cítil tréninkové manko. Musím zapracovat na fyzičce. A zápas? S tímhle nemůže být nikdo z nás spokojený.“

Statistika: Rozhodčí: Zouhar, Janovský. Komisař: Opava. Fauly: 24:16. Trojky: 8:2. Trestné hody: 16/8:25/12. Sestava Jiskry: Formánek 21, Podestát 16/1, Blacký 15, Kozina 7/1, Hrubý 7, Bauer, Mrštík a Huml po 2. Nejlepší střelci Jihlavy: Benda 23/2, Gajdošík 18/2, Prachař 11.

14.11.2004
Lavimont Blansko vs. Jiskra Domažlice 86:61 (19:23, 43:33, 58:54)

Až do dna museli domažličtí basketbalisté v neděli vypít kalich hořkosti. Utkání dobře rozehráli a ještě vteřinu před koncem třetí desetiminutovky prohrávali o bod, přesto se dvou bodů za vítězství zase nedočkali. Velmi špatná z pohledu Jiskry byla zejména závěrečná čtvrtina, v ní první bod Jiskry vstřelil až v sedmé!!! minutě Formánek ze šestky. Celkově se Jiskra v posledních deseti minutách netrefila ze hry a zaznamenala jen sedm bodů z trestných hodů.
Velmi zklamaný byl po zápase Vašek Kozina: „Obrana se nám podle mě docela dařila, ale v útoku jsme propadli. Nedokázali jsme se vyrovnat s jejich dobrou obranou.“
Další příčiny porážky hledal kapitán Jiskry Jiří Blacký: „Nemáme zkušenosti, nestačíme v soubojích jeden na jednoho a dnes jsme byli i výrazně menší.“
Po zápase v Blansku byla Jiskra na samém dně tabulky s bilancí 1 - 9 a šňůrou šesti prohraných zápasů v řadě.
Statistika: Rozhodčí: Opletal, Škaroupka. Komisař: Kunc. Fauly: 31:26. Trojky: 3:3. Trestné hody: 27/19:35/26. Sestava Jiskry: Blacký 16, Podestát 15/2, Formánek 15, Murin 7, Hrubý 4, Kozina 2, Huml a Mrštík po 1, Bauer. Střelci Blanska: Slezák 21/2, Petřík 15, Kvapil 12.