Basketbalist?© Jiskry se p?¸i P?¸eboru Chodska utkali se sv??mi n?¬kdej???­mi spoluhr???¨i

Největším lákadlem víkendového Přeboru Chodska se ukázal nedělní duel Jiskry Domažlice se Sokolem Pražským. I přesto, že se ještě nejednalo o ligové zápasy, fanoušci přišli domácí tým podpořit. A určitě nevážili cestu zbytečně. Přestože Jiskra nakonec Sokolu podlehla 59:68, bylo k vidění velice pěkné utkání, okořeněné faktem, že někteří hráči Sokola ještě v loňské sezoně působili v Domažlicích. Jiskra si tak musela poradit s Miroslavem Dvířkou, Jiřím Brůhou i Martinem Jindrou. První poločas patřil Jiskře, když hned v 1. minutě 1. čtvrtiny skórovali Pavel Bauer i Michal Podestát a během chvíle odskočili Sokolu o osm bodů. Naproti tomu soupeři se dočkali prvních bodů až ve 3. minutě. Po první čtvrtině Jiskra vedla o dva body 18:16. Už v polovině 2.čtvrtiny se Sokol dostal do vedení a oba týmy se o něj po celý zbytek poločasu střídaly. Ve druhém poločase už palubovku definitivně ovládl Sokol. Díky početnějšímu kádru byl jasně dynamičtější, kdežto na Jiskře už byla patrná únava a štěstí jí nepřálo ani při střelbě. Přestože ani pokusy Sokola nebyly stoprocentně úspěšné, obratně využívali doskoky a tím Jiskře o několik košů odskočili, své vedení si potom podrželi až do konce utkání. Zápas skončil za stavu 59:68 výhrou Sokola Pražského. Porážkou Jiskry si Sokol zajistil i celkovou výhru v turnaji, na druhém místě skončila Jiskra Domažlice, třetí místo patřilo KB Sokolov a čtvrté potom SKB Rokycany, které v sobotu zrušily nedělní zápas, z důvodu nedostatku hráčů. Svoji premiéru za Jiskru si o víkendu odehrál i 20ti-letý rozehrávač z Českých Budějovic, Filip Kasparides. Rozhovor s ním připravujeme.