Basketbalist?© nad?¬lili dom??c?­m fanou??k??m pod strome?¨ek v?­t?¬zstv?­

Lepší basketbalový závěr letošního roku si hráči Jiskry Domažlice nemohli přát. V sobotním derby proti Lokomotivě Plzeň s přehledem vyhráli nad největším konkurentem vysoko 79:54. Kromě první čtvrtiny, kdy hosté dvakrát vedli o bod, nebylo pochyb o tom, kdo bude vítězem utkání. Skvělou střeleckou formu divákům předvedl Tomáš Budínský, který si vyměnil číslo s Petrem Pěkným a evidentně to oběma v důležitém zápase přineslo štěstí. Pochvala ale určitě náleží celému týmu, který jako by byl od posledního duelu v Benešově úplně vyměněný. Sympatický byl i bodový vývoj utkání, když ve druhém poločase Jiskra vedla minimálně o osm bodů a v poslední čtvrtině dokonce zvýšila svůj náskok na 25. Druhý poločas byl ale také ve znamení častého střídání, když na obou stranách museli ze hřiště odejít dva hráči, kteří nastřádali po pěti faulech. Celkově byl ale počet faulů vyšší než obvykle, což dokazuje, že šlo o opravdu vypjaté utkání. Svoje zásluhy si jistě mohou připsat i fanoušci, kteří svůj tým úžasně podpořili a vytvořili skvělou atmosféru, ze které potom vzešlo vítězství. Kromě Jirky Blackého, který sice nastoupil, ale nakonec jeho sil nebylo potřeba, sledoval zápas z lavičky i Honza Raděj. Ten by se v některém z příštích zápasů měl ukázat už i na hřišti. Jeho i ostatní hráče čeká před Novým rokem ještě malé soustředění a potom pokračování v zápasech o víkendu 6. a 7. ledna, kdy se Jiskra utká s Chomutovem a Vyšehradem.