Vstup do nov?©ho roku se nepovedl

První dva zápasy v novém roce se určitě nevydařily podle představ Jiskry Domažlice. Ani v zápase na palubovce Chomutova, ani v zápase v "domácím" prostředí (v holýšovské hale) proti Sokolu Vyšehrad se jí nepodařilo získat vytoužené dva body a po tomto víkendu má na svém kontě už 11 proher. To, že se o tomto víkendu nevedlo, je ale opravdu hlavně proto, že Jiskře nepřálo štěstí. " Prohráli jsme s Chomutovem, a to je opravdu smůla. Slabší tým, než byli severočeši v sobotní sestavě těžko budeme hledat. Jako vždycky kluci bojovali, ale je to všecko těžce vydřené.Zlepšujeme se krůček po krůčku a nějak se nás nedrží štěstí, " nelíbil se trenérovi výsledek na severu Čech. Oproti původnímu očekávání ale tým nedorazil do Chomutova kompletní : "Tenhle víkend nám chyběl Petr Pěkný. Kvůli studijním povinnostem si nezahraje ani příští víkend proti Pardubicím a Kolínu. Je to velká škoda, protože možná právě on byl tím chybějícím článkem, který by dopomohl k vítězství. Kromě něj si v sobotu nezahrál ani Ondřej Huml kvůli zranění. Bylo to náročné. Domácí nastoupili v nejsilnější sestavě, v jaké mohli. Na hřišti se objevil uzdravený Doksanský, hostující rozehrávač z USK Praha Kunst i bývalý hráč Jiskry Šnobl, který odvedl v zápase proti nám velký kus práce." hodnotí sestavy obou týmů manažer Tomáš Budka. Duel proti Chomutovu však i při neúplné sestavě nebyl do poslední chvíle rozhodnut. Na začátku třetí čtvrtiny Jiskra ztrácela jenom čtyři body, ale ty už se jí nepodařilo stáhnout a nakonec prohrála o sedm bodů 59:66. Z Chomutova odjížděla s vědomím, že vyhrát by se mělo alespoň doma. Ani domácí prostředí jim ale neumožnilo radovat se z výhry, když i v nedělním zápase prohráli, tentokrát o deset bodů, s pražským týmem Sokola Vyšehrad. Motivace vyhrát byla veliká, už kvůlu problémům, které Vyšehrad dělal s odehráním zápasu v domažlické tělocvičně ZŠ. A stejně jako v mnoha předchozích utkáních prohru zavinila hlavně neúspěšná střelba, která Jiskru provází už od počátku sezony.Zápas se jako tradičně rozhodvoal až na konci, když se téměř celou hru oba týmy praly o vedení. Nakonec vítězství na stranu hostů zvrátila jejich úspěšná střelba trestných hodů, kdy z 22 bodů poslední čtvrtiny polovinu tvořily úspěšné šestky. Jiskra prohrála o deset bodů 77 : 87. I přes prohru ale holýšovští fanoušci mohli shlédnout boj do poslední minuty, a také premiéru před domácím publikem, kterou si odbyl nový rozehrávač Martin Janda : "V obou víkendových zápasech se mi hrálo dobře. V týmu jsem spokojený, hraje mi tady vyhovuje a byl jsem hrozně spokojený i s dobou, kterou mi trenér umožnil odehrát na hřišti. Jen jsem trochu zklamaný, alespoň jedno utkáni jsme vyhrát mohli. Měli jsme na to. Ale máme taky ještě hodně co zlepšovat, přece jen jsem v týmu ani ne čtrnáct dní a určitě bude líp " uzavírá Janda optimisticky s důvěrou, že bude lépe