Basket Západ na Vyšehradě neuspěl

Sokol Vyšehrad - Basket Západ 86:60 (27:12, 44:28, 67:39)
V odvetném utkání soupeřů ze "dvojičky" bylo vše úplně obráceně než v
zářijovém prvním zápase v Plzni. Vynikající výkon domácích plný pohybu, hezkých kombinací, sehranosti v obraně i útoku, nadprůměrná úspěšnost střelby, ale i potřebné štěstí, to vše kontrastovalo s těžkopádností, ztrátami míčů, jakoby nerozehraností, statickým způsobem hry i mizernou střelbou hostů. Vlastně již první čtvrtina ukázala, jak se další utkání 1.ligy basketbalu mužů bude vyvíjet. Až moc byla znát neúčast nejlepšího střelce Míry Modra, jehož absenci ze zdravotních důvodů nedokázala nahradit ani zbrusu nová posila z Mattoni NBL na pozici rozehrávače Miroslav Šverma. Také se to ani nedalo po jednom společném tréninku s týmem očekávat. Malá naděje svitla několik minut před koncem 1.poločasu, kdy Basket Západ stáhl
už hrozivě vypadající více než 20-ti bodový rozdíl na 12 bodů a měl k
dispozici další útok. Stačila však další nepřesnost v útoku a ztráta
koncentrace v samotném závěru 2.čtvrtiny a Vyšehrad šel do šaten po koši z rychlého protiútoku v poslední vteřině nejen se 16-tibodovým náskokem, ale také se značnou dávkou sebevědomí. To se projevilonaplno i ve 3.čtvrtině, kdy náš tým nejenže po "bouřce" v šatně na soupeře nevlétl, ale naopak během několika minut prohloubil své manko po tříbodových střelách Vyšehradu na téměř 30 bodů. Přes tuto hranici se domácí dostali na začátku posledního dějství hry a zdálo se, že alespoň dílčí cíl - tedy neprohrát rozdílem vyšším než jsme vyhráli doma (75:51), bude v nedohlednu. Naštěstí soupeř trochu polevil, hostům vyšlo několik akcí, zlepšil se doskok a výsledkem toho bylo právě kýžených 24 bodů rozdílu a 18 sekund do konce utkání i možnost posledního útoku pro náš tým. Vinou špatné kombinace však Basket Západ o tuto výhodu přišel a domácí vyhazovali 2, 1 sec. před koncem z půlky hříště. Míč putoval rychle přes 3 hráče a nakonec opět s klaksonem (dle názoru rozhodčích přesně podle pravidel, hosté i někteří přítomní diváci byli přesvědčeni, že míč opustil ruce střelce až po zvukovém signálu..) propadl obroučkou hostujícího koše. Tato akce spolu s košem z poslední vteřiny 2.čtvrtiny, stejně jako trojka domácích z 9 metrů na konci 3.části hry byla typická pro Vyšehrad ve formě ze středy 9.1.2008..
Trojky 8:0 (!!), fauly 23:21, TH 18/14 : 20/12
Body hostů: Blacký Jiří 17, Šverma 10, Palatinus 7, Kovanda a Eisman po 6, Blacký Jan, Kubizňák a Pešek po 4, Drobný