Startuje basketbalová sezóna

Komentář:

Pohárovým domácím zápasem proti BK Beroun odstartují v pondělní svátek, 28. září, od 18 hodin letošní sezonu basketbalisté domažlické Jiskry. Ti letos nenašli přemožitele v krajském přeboru a vybojovali postup do II. ligy. Republiková soutěž dospělých se do domažlické sportovní haly vrací po třech letech.
„Po dlouhé době se v Domažlicích sešel kompletní tým z domácích hráčů, z nich většina hostovala v různých soutěžích. Zbylí pak přišli z juniorů a dorostu. Fanoušci tak opět uvidí tým z éry, který hrával III. ligu v čele s Honzou Blackým, Michalem Podestátem, Pepíkem Prettlem, Lukášem Pivoňkou či Michalem Vaňkem. Z II. ligy v Táboře se vrací Václav Kozina, z ligových dorosteneckých soutěží v Praze pak Jan Papež, Jakub Jiřinec. Hrát bude rovněž Pavel Hendrych, jenž působil v pražské Spartě. Náš dres opět obléknou Josef Hrubý, Ondřej Huml a Ondřej Kupilík, “ neskrývá radost z návratu basketbalistů domažlické Jiskry předseda Víťa Pohanka a pokračuje: „Věřím, že po dlouhé době si lidé najdou čas, zavítají na domažlický basketbal a budou povzbuzovat hráče jako za starých časů. Co se týče cíle, tím je odehrát klidný střed tabulky.“
Domažličtí basketbalisté kromě II. ligy budou rovněž hrát krajský přebor a také řadu mládežnických kategorií, počínaje minižáky a konče juniory. „V krajském přeboru bychom rádi potvrdili nadvládu z posledních let a opět zvítězili. V U 18 bychom rádi udrželi ligu, “ prozrazuje cíle Pohanka.
Už v sobotu, 26. září, hrají od 16 hodin pohár muži-B týmy a to na palubovce Boru. Ve stejný den se v domažlické sportovní hale představí junioři U 18, kteří v 18 hodin změří síly s BK Děčín. O den později, 27. září, v 10 hodin dopoledne hrají s libereckými Kondory.
Karel Fait

#tbs