Zápasy "B" týmu

Komentář:

Basketbalisté béčka Jiskry vrátili porážku Holýšovu

KAREL FAIT

Domažlice/ Vítězství a porážka, tak zní víkendová bilance basketbalistů rezervy domažlických basketbalistů v dalším pokračování krajského přeboru. V něm na domácí palubovce v sobotu vrátili porážku Holýšovu a o den později i přes bojovný výkon podlehli lídru z Klatov.

Domažlice B – Holýšov
99:76 (24:26, 48:47, 76:61)

Úvodní čtvrtina nabídla vyrovnaný souboj, který nakonec o dva body vyhráli Holýšované. Druhá desetiminutovka nabídla obdobný obraz hry, tentokrát byli úspěšnější domažličtí basketbalisté a po poločase tak vedli o bod 48:47. Ve třetí čtvrtině začali domácí sázet jeden koš za druhým a v rozmezí 2. až 5. minutě nastříleli 13 bodů, přičemž soupeř pouhé tři. V závěrečném dějství si svěřenci Jiřího Regála ještě náskok zvýšili a zaslouženě se radovali z vítězství. Zároveň tak vrátili Holýšovu předchozí porážku.

Jiskra Domažlice B: Václav Forst, Jan Mitáček, Petr Špaček, Jiří Štangl, Jakub Tauer, Jan Říha a Tomáš Drozda. Trenér: Jiří Regál.

BKK Holýšov: Bohumil Štván, Milan Ruský, Milan Hohner, Michal Majer, Martin Zobl, Ondřej Straka, Petr Přikryl, Jaroslav Koc, Ladislav Činovec, Lukáš Wacker, František Hanzlík a Petr Navara. Trenér: František Hanzlík.

Domažlice B – Klatovy
73:89 (23:16, 42:42, 57:64)

Domácí se favorita z Klatov nezalekli a téměř tři čtvrtiny mu byli více než vyrovnaným soupeřem. V 5.minutě závěrečné desetiminutovky domažličtí basketbalisté prohrávali 65:74, ale poté hosté zaznamenali šnůru sedmi bodů a náskok si pohlídali.

Jiskra Domažlice B: Václav Forst, Petr Špaček, Jan Mitáček, Marek Konicar, Jan Říha, Tomáš Drozda, Jakub Tauer, Pavel Bauer a Jiří Štangl. Trenér: Jiří Regál.

#tbs