"Nováček" skončil na 2.příčce v A skupině II.ligy mužů

K poslednímu dvoukolu finálové skupiny zajížděla Jiskra v oslabené sestavě o 4 stabilní hráče a taktéž bez 2 juniorů, kteří se soustředí na závěr ligy U18. A právě úzká sestava se ukázala rozhodujícím faktorem v sobotním zápase v Karlových Varech. Ten se nesl v podobném duchu jako několik posledních duelů těchto soupeřů - útok převládal nad obranou. Více než 3 čtvrtiny dokázali oslabení hosté držet krok s Thermií, dokonce se dostali ve 3.čtvrtině až do 7-bodového vedení! Domácí však i zásluhou přesné střelby dokázali před začátkem posledního hracího období srovnat skóre na 77:77. A právě přesná střelba hlavně z 3-bodové vzdálenosti (8 z celkových 9 trojek nasázela Thermie ve 2.půli!) spolu s narůstající únavou sedmi domažlických statečných rozhodly o osudu duelu. Přesto si hráči Jiskry zaslouží za svůj výkon absolutorium!
Poslední uvedené platí ještě ve větší míře o nedělním utkání v Teplicích, do kterého šli domácí povzbuzeni 17-tibodovou výhrou nad už jistým vítězem soutěže SKB Strakonice. A naopak Jiskru zastihl začátek zápasu v útlumu, jakoby hráči nedokázaĺi setřást ze sebe únavu z předchozího dne v Karlových Varech. Dlouho to vypadalo, že o osudu utkání, které bylo vlastně přímým soubojem o celkovou 2.příčku tabulky, rozhodne průběh 1.čtvrtiny. Domácí, přestože nepředváděli kdovíjaký basket, tahali hned od začátku tahat za delší provaz a především přesnou střelbou si drželi mírný náskok. Hráči Jiskry měli "těžké" nohy a především opory Podestát, Bauer a Huml se poněkud pozvolněji rozjížděly. Ve 2.čtvrtině už to začalo být s pohybem lepší a ve 14.a 16.min. se dostali už pouze na 1-bodový odstup. V závěru 2.hracího období však Teplice zásluhou úspěšných trojek opět odskočily na poločasových 7 bodů. Třetí čtvrtina se nesla v rytmu přelévání několikabodových sňůr na obou stranách. Když však ve 33.min. činil náskok Teplic už 11 bodů, málokdo by si na hosty vsadil. Ti ale skvělou obranou a výrazně efektivnějším útokem ukrajovali ze svého bodového manka a 4 min.před koncem už bylo srovnáno 76:76! Ve 38.min. strhl poprvé vedení na stranu Jiskry Bauer, domácí sice v zápětí otočili (jak jinak než trojkou..), ale závěr patřil Domažlicím. Koncovku zvládly bezchybně, a proto se radovaly v závěrečném zápase velmi úspěšné sezóny.