Zdařilý první víkend sezóny

Úspěšný vstup košíkářů do sezony

Basketbalisté Jiskry v prvním kole poháru ČBF zdolali Beroun a postupují do dalších bojů.

KAREL FAIT

Domažlice/ Pohárovým zápasem úvodního kola České basketbalové federace proti Berounu odstartovali novou sezonu basketbalisté A-týmu Jiskry Domažlice. Se soupeřem, s kterým se rovněž potkají ve II. lize, si na domácí palubovce poradili poměrem 78:66 a postoupili do druhého kola. V něm změří síly s ambiciózním týmem Karlových Varů.

Domažlice – Beroun 78:66 (19:20, 41:38, 62:59)

Proti soupeři, který loni skončil ve II. lize pátý, nastoupili domácí bez sedmi hráčů základní sestavy a tak příležitost dostali Jakub Tauer a Tomáš Vondrovic hrající za U 18. „Přestože to byl pro kluky třetí zápas v řadě (o víkendu hráli ligu proti Děčínu a Liberci), zahráli v zápase výborně a ukázali, že jsou příslibem do budoucna, “ neskrýval radost z výkonu mladých hráčů trenér A-týmu domažlických basketbalistů Karel Štípek.
Ten podle svých dalších slov vyzkoušel během pohárového utkání tři druhy obran a všechny byly úspěšné. „Problém nám dělal postupný útok, na kterém hodláme zapracovat. Jinak jsme hráli bojovnější a běhavý basketbal. Věřím, že kluci svou bojovností a nasazením divákům dokázali, že se na domažlický basketbal vyplatí chodit. Navíc tým tvoří domažličtí hráči a chceme dát rovněž i šanci juniorům, “ zve na domácí utkání basketbalistů Jiskry Štípek s tím, že další příležitost vidět domažlické košíkáře v akci budou mít fanoušci 17. října od 18 hodin v úvodním zápase II. ligy proti Berounu a následně druhý den od 10 hodin v duelu s Kladnem.
V pohárovém zápase s Berounem byl stav vyrovnaný až do šesté minuty závěrečné čtvrtiny, kdy postupně během dvou následujících minut basketbalisté Jiskry získali třináctibodový náskok a ten si již po zbytek utkání pohlídali.
Jiskra Domažlice: Michal Podestát 22/2, Jan Blacký 21/2, Jakub Jiřinec 17, Michal Vaněk 6/1, Jakub Tauer 4, Josef Hrubý 3, Ondřej Huml 3, Václav Baxa 1 a Tomáš Vondrovic.

O víkendu sehráli první dvojzápas ligoví junioři a na domácí palubovce byli napůl úspěšní.
V sobotu podlehli Děčínu, který sestoupil z extraligy o sedmnáct bodů 69:86. Soupeř získal rozhodující náskok ve druhé čtvrtině, kterou vyhrál vysoko 29:12. V neděli hostili domažličtí junioři Liberec a po velmi dobrém kolektivním a bojovném výkonu zdolali Kondory 77:59.
„Našim chlapcům po oba zápasy pomáhala vynikající atmosféra a hlasité povzbuzování domácích fanoušků, za což jim moc děkujeme, “ uvedl po skončení vítězného duelu proti libereckým Kondorům trenér mladých domažlických basketbalistů Jan Raděj.
Nejvíce bodů proti Děčínu zaznamenali: Štípek 14, Drozda 12, Vondrovic a Sazama po 10. Proti Liberci se dařilo střelecky Vondrovicovi, autoru 20 bodů, Sazamovi (15), Tauerovi (12) a Drozdovi (10).
Svěřenci Honzy Raděje odehráli obě utkání v sestavě: Jakub Tauer, Tomáš Drozda, Marek Johánek, Tomáš Liszok, Jan Sazama, Jan Štípek, Václav Kubát, Ondřej Krůta, Luboš Šmelko a Tomáš Vondrovic.

Úspěšně vstoupili za obhajobou prvenství počtvrté zasebou a celkově osmým triumfem v Západočeském poháru basketbalisté B-týmu Jiskry. Po výhře nad Borem u Tachova a plzeňským Bakem jsou už ve finále. V něm změří síly s rivalem z Klatov.