Muži B ve finále KP

O víkendu sehráli muži Jiskry B semifinálová utkání krajského přeboru proti Lokomotivě Plzeň C.Vzhledem k postavení v tabulce po základní části začínali domažličtí v sobotu na domácí palubovce.Zápas lépe začali však ale hosté, když vlažná domácí obrana nedokázala eliminovat rozehrávku Plzně a pouštěla je do kombinací, ze kterých hosté skorovali.Kdežto domácí se v první čtvrtině prosazovali v podstatě pouze z trestných hodů.Ve druhé části hry se však obrana domácích vzpamatovala a aktivní hrou dokázala přklopit skore na vlastní stranu a do šaten se šlo s polo´časovýnm vedením o 3 body.Třetí dějiství přineslo, ostatně jako po celý zápas, boj o každý kousek hřiště, ani jeden ze soupeřů nedaroval tomu druhému nic zadarmo.Na konci třetí čtvrziny pak byli hosté opět na koni, když se jim podařilo srovnat skore a tak před poslední částí zápasu bylo vše otevřené.V posledním dějiství hráči Jiskry ještě zlepšili obranu a aktivitu v útoku, což vedlo k vyfaulování klíčového hráče Plzně a zlepšenou hrou v útoku pak si dokázali domácí vytvořit slibný 10ti bodový náskok do nedělní odvety na hřišti Lokomotivy (system play-off krajského přeboru se hraje na 2 utkání- postupuje ten s lepším skore).
Nedělní zápas začali naopak lépe hráči Jiskry když se rychle ujali vedení 5:0.To však ale domácí nezaskočilo a rychle srovnali a v podstatě pokaračoval tuhý boj o každý kousek hřiště stejně jako v sobotu.Hráči Plzně plně využívali výhodu domácího hřiště a střelecky přehrávali hráče Jiskry.a podařilo se jim urvat vedení o 5 bodů.Ve druhé části pokračovala dále bitva jako řemen, ani jednomu ze soupeřů se nepodařilo získat si potřebný bodový rozdíl k uklidnění a tak pokračoval litý boj.Oba tými předváděli jak v obraně tak v útoku to nejlepší co umí a bez nadssázky se dá říct, že kvalitou šlo o předčasné finále. Oba celky intenzivní obranou nutili soupeře k vyšším výkonům a tak o pohledné akce v obraně i v útoku nebyla nouze.Na konci třetí čtvrtiny se podařilo hráčům z Plzně vytvořit si potřebný 10ti bodový náskok k postupu, ale Jiskra se nevzdávala a ještě usilovnější obranou v poslední části hry nedovolila Plzni odskočit ve skore víc a uklidnit tak hru.To se podařilo až v 5. minutě kdy domácí vedli již o 12 bodů a v tu chvíli byli oni postupující.Jiskra je však tým bojovníků a dokázala ještě do konce zápasu stáhnout soupeřův náskok na 7 bodů, což v součtu obou zápasů stačilo k postupu do finále krajského přeboru, kde se utká Jiskra s celkem Lokomotivy Plzně B.