B tým o víkendu 23.-23.10.2011 úspěšný, porazil i rivala z Klatov

Domažlice/ Karel Fait- Ačkoliv v 37. minutě zápasu prohrávali basketbalisté rezervy Jiskry Domažlice hrající krajský přebor s týmem Klatov o šest bodů, díky nesmírné bojovnosti nepříznivý vývoj utkání otočili. Odvěkému rivalovi nastříleli v závěrečných necelých čtyřech minutách 12 bodů a radovali se z vítězství 83:77. V neděli pak sehráli Domažličané ´pohodový´ zápas s Přešticemi a nakonec je porazili vysoko 74:43.
Domažlice – Klatovy 83:77 (20:22, 42:45, 56:62)
V první čtvrtině soupeř z Klatov vedl dvakrát rozdílem devíti bodů, ale domácí do první přestávky stáhli na rozdíl dvou bodů – 20:22. Druhá čtvrtina nabídla obdobný obraz hry, a nakonec ji Klatované vyhráli rozdílem jediného bodu 23:22. Do druhé půle tak vstoupili s tříbodovým náskokem, který ve třetí desetiminutovce ještě navýšili – 62:52. Šestibodový náskok si drželi ještě v 37. minutě, kdy vedli 76:70. Vzápětí však zavelel k obratu Jakub Tauer, který vsítil trojku a o chvíli později přidal druhou. Mezitím dával za dva body Jakub Jiřinec. Domácí se tak poprvé dostali do vedení 78:77. To navýšil trojkou Jan Papež a na konečných 83:77 pro domažlickou Jiskru stanovil Jan Říha.
„Soupeř nás zlobil především hrou pod košem v čele s Janem Novákem, který nám nakonec nastřílel 26 bodů. Nám se povedlo nepříznivý vývoj utkání otočit díky nesmírné bojovnosti a nasazení, “ zhodnotil dlouholetý hráč a opora domažlických basketbalistů Martin Císař.
Jiskra Domažlice B: Jakub Jiřinec 22, Jakub Tauer 19/4, Jan Papež 13/3, Jan Říha 13, Petr Špaček 10, Martin Císař 3, Marek Konicar 2 a Milan Pinkr 1. Hrající trenér: Jiří Štangl.
Domažlice – Přeštice 74:43 (23:13, 38:26, 58:35)
Basketbalisté rezervy Jiskry vstoupili do utkání aktivně a během tří minut vedli už 10:0, soupeř skóroval poprvé až v páté minutě hry a postupně snížil na rozdíl tří bodů. Domácí hráče to však nerozhodilo, postupně přidali další body a po první čtvrtině svítil na ukazateli skóre opět desetibodový náskok 23:13. Druhá desetiminutovka přinesla vyrovnanou hru, ale nakonec vyzněla těsně 15:13 pro Jiskru. Rozhodující náskok získali domažličtí basketbalisté ve třetí čtvrtině, kterou vyhráli 20:9 a v závěrečném dějství ještě svůj náskok navýšili. Stínem bylo zranění nejlepšího střelce domácích Jakuba Jiřince ve třetí čtvrtině, který si poranil kotník.
Jiskra Domažlice B: Jakub Jiřinec 20, Petr Špaček 18, Jan Říha 13, Jan Mitáček 10, Jakub Tauer 6, Marek Konicar 5/1, Martin Císař 2 a Milan Pinkr. Hrající trenér: Jiří Štangl.