A v Poháru opět vítězství nad Vyšehradem!

Po devíti letech opět odjíždí Sokol Vyšehrad z Domažlic s pohárovou porážkou. Pro hosty stejně trpká jako v roce 2002, pro domácí možná ještě sladší než 20.12.2002. V poločase to totiž s Jiskrou nevypadalo nejlépe - minus 11 bodů ve skóre, jen 33 nastřílených bodů, bezradnost především při přechodu na útočnou polovinu a sebevědomí Pražanů, pramenící z množství získaných míčů při zakládání soupeřových útoků. Jenže o přestávce jakoby domácí šatnu navštívil kouzelník - během 7 minut otočili skóre z minus 11 na plus 2 a od té chvíle už nepustili otěže utkání ze svých rukou. Nasazení, obětavost, bojovnost se zvedly o 100%, s tím přišly i skvělé basketbalové akce a značná ztráta jistoty soupeře. Přestože se Vyšehrad nevzdal, Jiskra si až do konce zápasu držela neustále mírný náskok a zkušeně dovedla střetnutí k vítěznému konci 80:77 (17:17, 33:44, 62:60). Je třeba zmínit úspěšnou premiéru dvou, věkem ještě vlastně mladších dorostenců, členů širšího kádru reprezentace ČR, Honzů Štípka a Koziny, kteří vnesli do domácího týmu opravdu svěží čerstvý vzduch a hru dokázali hodně zrychlit a dokonce se i bodově podílet na bilanci Jiskry Domažlice. Ta přivítá ve 3.kole Českého poháru ve středu 16.11.2011 od 18h Kondory Liberec.
Vítězství a postup v Poháru by zcela určitě potěšil i před nekolika dny zesnulého nejstaršího aktivního člena basketbalového oddílu Jiskry Jirku Regala, jehož památku uctila celá sportovní hala před utkáním minutou ticha a pak i potleskem a jemuž A tým toto cenné vítězství věnoval.