Junioři U19 v lize doma nezaváhali

Dvě cenná a důležitá vítězství zaznamenali na domácí palubovce o víkendu mladí druholigoví basketbalisté Jiskry Domažlice. V dalším pokračování II. ligy U 19 v sobotu porazili Tábor 78:64, když o vítězství rozhodli v první půli, kterou vyhráli 40:15!!! Ve druhém poločase sice Jihočeši zaznamenali devět trojek, ale hráči Jiskry důležitou výhru uhájili. Nedělní zápas proti pražskému Žižkovu nabídl drama, když mladí domažličtí basketbalisté vedli po třech čtvrtinách o pět bodů, ale prvních pět minut závěrečné desetiminutovky nezvládli poměrem 2:13 a rázem prohrávali o šest bodů! Svěřenci Václava Forsta a Jana Chvátala poté zabojovali a devíti body v řadě (Jan Kozina 2, Václav Kubát 2 a Jan Štípek 5) vývoj utkání otočili ve svůj prospěch. Soupeř v závěru snížil na rozdíl jediného bodu 54:55, ale basketbalisté Jiskry těsné vítězství uhájili a udělali tak důležitý krok k účasti v play-off. V aktuální tabulce znamená víkendový stoprocentní zisk posun na 3.příčku za K.Vary, Kolín a před Sokol Pražský B.(fai)