Nejlepší vstup do sezóny za poslední léta!

Událostí víkendu bylo bezesporu vítězství Jiskry na půdě nepříjemného Berouna po dlouhých 11 letech. Došla k ní po téměř bezchybném výkonu, kolektivní hře a skvělé obraně, kterou domácí dokázala tak zdeptat, že ti si vysloužili od výborných rozhodčích 3 technické chyby. Vydařil se vstup do zápasu, ve 3.minutě svítilo na ukazateli skóre 0:11 a hosté během celého zápasu už nepustili otěže ze svých rukou. Povzbuzeni a uklidněni touto dlouho odepíranou výhrou podobně dobře vstoupili i do nedělního utkání s taktéž doposud neporaženými Rokycany. Tento zápas byl hodně prestižní hlavně pro místního odchovance v dresu Jiskry Erika Eismana, který byl nakonec jedním ze základních stavebních kamenů při výhře Jiskry 73:68. Přitom výšková převaha Rokycan dělala vrásky na čelech hostujících trenérů. S neobvykle vysokou minutáží se však nakonec Baxa a především Doljak vypořádali se ctí a ocenit je nutné i Jiřince, který se dokázal udržet ve hře se 4 fauly po celý 2.poločas. Vysoký standard prokázal i host z Nymburka Honza Kozina nejen skvělou bilancí ze šestek (16/15 za celý víkend), ale i celkovou užitečností (11 získaných faulů, 10 zisků míčů za celý víkend). Výborné zápasy ale odehráli vlastně všichni hráči - v sobotu více Vaněk, Froněk, Tauer, v neděli zas Štípek. Jiskra tedy i nadále vévodí tabulce A skupiny 2.ligy a v letošní sezóně tedy i nadále drží neporazitelnost v soutěžních zápasech.