Poprvé v novém roce 2019 na domácí palubovce

Hned druhý víkend v novém roce 2019 se můžou naši příznivci těšit na ligová utkání našich týmů v domácí Městské sportovní hale ve Fügnerově ul. Druhá liga mužů vstupuje do své odvetné části a hned v sobotu 12.1.2019 tradičně od 18h to bude opravdu ostrý start, protože přivítáme těžkého, nepříjemného soupeře tým SKB Rokycany. V říjnu 2018 jsme na palubovce našeho soupeře podlehli jen těsně 78:80 v prodloužení, kdy jsme dvakrát v konci 4.čtvrtiny i na konci prodloužení měli výhru doslova na dosah. Nepřiklonila se k nám ani přízeň rozhodčích, kteří v konci otáčeli svá rozhodnutí ve prospěch domácích a bylo vidět, jakou váhu má jméno bývalého ligisty v barvách Rokycan Jakuba Velenského, taktéž experta ČT na basketbal. Nicméně do odvety vstoupíme jistě bez bázně a hany s cílem Rokycanům porážku vrátit. V neděli 13.1.2019 opět v odpolední čas ve 14h přivítáme loňského nováčka soutěže Mariánské Lázně ve svém středu s naším bývalým hráčem Michalem Rolínkem. M.Lázně mají od začátku soutěže jen záchranářské cíle a i výsledek prvního zápasu v M.Lázních 57:86 ve prospěch Jiskry vypovídá o tom, kdo je v utkání favoritem. Jiskra by měla nastoupit téměř v kompletním složení, chybět bude jen dlouhodobě zraněný Jirka Blacký a kvůli studijním povinnostem Matyáš Císař. Absentovat bude ještě z rodinných důvodů Martin Jindra. Po delší odmlce si svými výkony v B týmu zasloužil nominaci do ligového kádru Tomáš Vondrovic. Celý tým bude svým výkonem dát ten nejlepší dárek čerstvému otci Jakubu Jiřincovi, jemuž se narodila tento týden dcera - GRATULUJEME!
Prvními zápasy nadstavbové části začne i žákovská liga U14, kdy se jistě můžeme těšit na vystoupení našich nadějí poté, co velmi úspěšně absolvovali náročný mezinárodní Vánoční turnaj v Plzni, kde postoupili do semifinále. V sobotu 12.1. od 15h jim budou soupeřem mladíci z Prahy-Kunratic a v neděli 13.1. od 11.30 B tým Tygrů Praha.