JISKRA I V SEZÓNĚ 2022-3 POSTUPUJE DO PLAY-OFF

V historii nebyla snad vyrovnanější základní část ve 2.lize mužů jako letos v naší A skupině. Čtvrté v tabulce Rokycany a desáté Kbely, tedy prvního sestupujícího, dělily v tabulce jen dvě prohry! A sestup s 9 výhrami na kontě tady také dlouho nebyl. Jiskře v posledním dvou kole hodně nahrály výsledky ostatních konkurentů v boji o play-off, nakonec se však ukázala predikce potřeby alespoň jedné výhry o víkendu. Chodové měli skvěle rozehraný už sobotní zápas s Benešovem - po opatrných prvních 5 minutách na soupeře vlétli, zasypali ho 5 trojkami a v dobrém výkonu pokračovali ve 2. hracím období. Výsledkem bylo vedení 45:36 po 1.polovině zápasu. V nástupu do 3.čtvrtiny však na palubovce jakoby existovalo jen jedno družstvo, Benešov zvládl prvních 7 minut poměrem 20:3 a rázem se role obrátily. Lítý boj pokračoval i poslední desetiminutovce, domácí dotáhli na 74:74, bohužel bilance trestných hodů Jiskry v posledních 5 minutách, kdy z 11 házených proměnili jen dvě, připravila Chody o cennou výhru. Výpadky ve 3. čtvrtině a na čáře trestného hodu v poslední čtvrtině nás stály vítězství a vnesly do nedělního zápasu nejistotu a nutnost naplno bodovat s předposledním celkem tabulky Příbramí, která překvapivě vyhrála v sobotu o 1 bod v Klatovech. V tomto zápase však Středočeši přišli kvůli zranění o 4 hráče a do Domažlic tedy přijeli ve zdecimovaném stavu. Na začátku nedělního klání prvních 7 minut ještě drželi krok, pak se však začala projevovat kvalita a šíře kádru domácích, kteří nakonec dokráčeli k rekordní výhře v sezóně, kdy podruhé překonali stobodovou hranici. Hráčem víkendu je nepochybně rozehrávač Honza Štípek s celkem 49 body, 12 nastřílenými trojkami s úspěšností 70, 58 %, který navíc skvěle dokázal tvořit a usměrňovat hru svých spoluhráčů.
Jiskra tedy v konečné tabulce obsadila 6. příčku a ve čtvrtfinále play-off vyzve svého sobotního soupeře z Benešova. Do série rozhodně nebudeme vstupovat v roli favorita, v psoledním vzájemném zápase jsme se však přesvědčili, že tým rozhodně má na to kvality třetí celek tabulky významně potrápit. O programu zápasů budeme naše fanoušky informovat zde na našem webu i sociálních sítích - @bk_jiskra_domazlice a https://www.facebook.com/basket.domazlice