GBA Sojky Pelhřimov vs. BK Jiskra Domažlice   98:81 (31:25, 57:36, 82:60)

Ke druhému utkání na venkovním výjezdu se domažličtí hráči přesunuli v neděli ráno z Jihlavy do Pelhřimova, kde na ně čekal další soupeř tentokrát GBA Sojky Pelhřimov. Domácí tým byl zatím v soutěži neporažen a i v tomto utkání byl favoritem. Pelhřimovští mladí hráči z basketbalové akademie vlétli do utkání s velkým elánem a za první čtvrtinu zaznamenali 31 bodů. Přesto hostující hráči dokázali reagovat a po prvním herním období prohrávali pouze o šest bodů. Bohužel druhá čtvrtina nebyla příliš vydařená a domácí hráči ji vyhráli o 15 bodů. V tomto herním období zaznamenali pět úspěšných tříbodových pokusů (v celém utkání 10 přesných tříbodových střel ). Do šaten se odcházelo za stavu 57:36. Náskok o 21 bodů dodal domácím jisté uklidnění. Hostující hráči však nesložili zbraně, nepodlehli velkému tlaku a po celou dobu druhého poločasu makali. Odměnou jim bylo vítězství ve druhém poločase 45:41. Přesto na celkový obrat v utkání to nestačilo a domácí vyhráli i čtvrté utkání tentokrát o 17 bodů 98:81. V tomto případě nás může velice mrzet herní výpadek ve druhé čtvrtině, protože jinak se jednalo o vyrovnané utkání. Přesto nutno poznamenat že pelhřimovské Sojky disponují velkou herní kvalitou a jedná se o velice kvalitní tým, který se netají ambicemi postoupit do první ligy. Můžeme se tak těšit na utkání na domácí palubovce. Svůj herní prostor na palubovce dostali všichni hráči, kteří k utkání odcestovali, a co je velmi potěšitelné, všichni hráči zaznamenali body. Vyzdvihnout bych chtěl především výkon Pavla Bauera, velice dobře odehrál i Matyáš Prettl. Ve svém druhém utkání ve druhé lize mužů nastoupil Jakub Hasman, který se své šance zhostil velice dobře, zaznamenal 12 bodů a velmi překvapil svým herním projevem. Bylo to velice fyzicky náročné utkání a všichni hráči si sáhli na dno svých sil. Za to bych chtěl všem velice poděkovat. I když tento víkend nebyl úspěšný, co se týče bodového zisku do tabulky druhé ligy, přesto bych hodnotil víkend kladně, protože hráči si dokázali, že mohou hrát vyrovnané utkání i s největšími favority celé soutěže.