BK Jiskra Domažlice vs. Tigers České Budějovice   78:74p (18:19, 33:41, 53:59, 70:70)

Hned první zápas v nové sezóně, z poloviny nový tým, nový trenér a drama jako v play-off s vyvrcholením v prodloužení. To vše přinesl úvod 2.ligy mužů v Městské sportovní hale. Hosté přivezli do Domažlic také mladý tým a ještě k tomu pouze v 8 hráčích. Ale nebylo to vůbec znát, byli rychlí, důrazní, odvážní s mnoha nájezdy a překvapivými řešeními v útoku, v tomto vynikali především Šperl, Sýkora a Picka, s 18, resp. 17 body nejlepší střelci Jihočechů. Domácí ztráceli vinou nešťastné poslední minuty 2. čtvrtiny v poločase 8 bodů a ještě ve 29. minutě byli minus 13 bodů. Trpělivostí a vírou v to, že soupeři budou odcházet fyzické síly, překlopili ve 38.min vedení na svoji stranu a když v poslední minutě získal Vlášek trojkou Jiskře další vedení o 3 body, zdálo se, že mají Chodové koncovku zápasu již ve své moci. Bohužel nezkušeností a vlastnímu chybami darovali hostům možnost posledního útoku a ti 3, 8 sec před koncem základní hrací doby šťastnou trojkou vyrovnali. V 5 minutách prodloužení už padlo jen celkem 12 bodů, na všech byla vidět snaha hlavně neudělat chybu a nakonec se i díky trojce Martina Hrubého s následnou úspěšnou "šestkou" podařilo Jiskře urvat veledůležitou výhru.

Trojky: 8 : 7, TH 14/8 : 21/15, fauly 22 : 22 , body Jiskra: Zvolánek 18(2), M.Hrubý 12(2), Bauer 11(1), J.Štípek 9(2), Paidar 8, Petržík 6, Tauer a Prettl po 4, Císař 3, Vlášek 3(1), Holý, Záhoř