BK Jiskra Domažlice vs. BA Grizzlies Plzeň   91:70 (27:19, 43:41, 71:56)

V sobotu nastoupili hráči kategorie U19 ke svému prvnímu letošnímu utkání. Na domácí palubovce přivítali BA Grizzlies Plzeň. Ve stávající sezoně mají tyto kluby vyrovnanou vzájemnou bilanci jednoho vítězství a jedné prohry. Domácí celek snad poprvé v sezoně nastupoval téměř v kompletní sestavě, pouze bez Vaňka a Verdana, kteří laborují se zraněními. Vzhledem k momentálnímu postavení v ligové tabulce, bylo vítězství na domácí palubovce více než nutné. Hráči byli motivováni a odhodláni se poprat o dobrý výsledek. Od samého začátku domácí diktovali tempo hry a postupně si vytvořili deseti bodový náskok, bohužel ve druhé čtvrtině začali hráči kupit nepřesnosti a hosté vyrovnali hru a i bodové skóre. Do šaten tak domažličtí odcházeli pouze s dvou bodovým náskokem 43:41. Utkání se tak rozhodlo ve druhém poločase do kterého domácí vstoupili se zlepšenou obranou s větším důrazem na doskoku a hlavně s přesnou střeleckou muškou. Za druhý poločas zaznamenali 10 úspěšných tříbodových pokusů. V této činnosti byl nejaktivnější Ondřej Holý, který měl z tříbodového oblouku 9 pokusů a z toho 7 úspěšných!!! Celkem zaznamenal 39 bodů. Náskok domácích postupně narůstal a na konci se skóre zastavilo na výsledku 91:70. Bodově poměrně jednoduché vítězství se ale nerodilo úplně jednoduše. Celý tým si zaslouží pochvalu zejména za druhou část utkání.