Sokol Žižkov vs. BK Jiskra Domažlice   67:85 (14:19, 29:41, 43:62)

V neděli v podvečer nastoupili hráči kategorie U19 k dalšímu ligovému utkání na půdě Sokola Žižkov. Hráči Žižkova byli přímým sousedem v tabulce a zápas byl pro náš tým velice důležitý. Zvláště, když v této sezóně jsme měli s tímto soupeřem negativní zkušenost dvou porážek. Po důrazném pohovoru, již v pátek po tréninku a ještě při předzápasové poradě, kdy hráčům bylo zdůrazněno, že se hraje o udržení v ligové soutěži, vstoupili domažličtí hráči do zápasu s velkou energií a hned v první čtvrtině zaznamenali čtyři úspěšné tříbodové pokusy, dvakrát se trefil Koutník, jednou Verdan a jednou Vaněk, a hráči Žižkova nevěděli, koho na perimetru bránit dříve. Ve druhé čtvrtině hostující tým ještě přidal na obrátkách a do poločasu si vybudoval 12ti bodový náskok. Do šaten se odcházelo za stavu 29 : 41. Po poločasové přestávce Chodové dál pokračovali ve výborném kolektivním výkonu a ve velice dobré obraně, kdy se jim podařilo eliminovat na doskoku i podstatně větší hráče Sokola Žižkov. Do posledního herního období tak vstupovali s luxusním náskokem 19ti bodů. I když poslední čtvrtinu jsme prohráli o jeden bod, mohli jsme se radovat z velmi důležitého vítězství a dvou bodů do tabulky. Konečné skóre se zastavilo na stavu 67 : 85. I když by se zdálo, že nejdůležitějším faktorem utkání bylo nastřílených 28 bodů Ondřeje Holého, tak nejdůležitějším faktorem, který dovedl domažlické hráče k vedení a k vítězství, byla kolektivní hra a velice dobrá obrana. I přes několik drobných chyb, které nebyly ani tak chybami, jako spíš špatným rozhodnutím hráčů v dané situaci, musím celému týmu vyslovit obrovskou pochvalu za plnění daných úkonů, za nasazení, za bojovnost a hlavně za týmový výkon. Byl to zatím asi nejlepší výkon hráčů U19 v této sezóně.