Sokol Vyšehrad vs. BK Jiskra Domažlice   70:57 (20:15, 38:27, 53:44)

V neděli 3. března 2024 se k druhého víkendovému utkání Jiskra Domažlice znovu vydala do Prahy. V cestě nám stál Sokol Vyšehrad, klub s prvoligovými ambicemi, kterému patří v tabulce II. ligy mužů první místo. Během prvních minut se nám favorita podařilo zaskočit a krátce se ujmout vedení. To jsme si avšak nedokázali udržet a první čtvrtinu utkání jsme zakončili s pětibodovou ztrátou 15:20. Přestože jsme se snažili celý zápas dotáhnout bodovou ztrátu, se nám nepodařilo zlomit vývoj zápasu ve prospěch našeho týmu. Po celou dobu ale byli pražští diváci svědky rychlého a líbivého basketbalu z obou stran, jenž nakonec skončil naší prohrou poměrem 57:70, přesto máme s lídrem tabulky lichotivou vzájemnou bilanci díky lepšímu skóre, protože doma jsme vyhráli o 21 bodů. V posledním dvoukole základní části hostíme doma 16.3. od 18h Loko Plzeň ´B a v neděli 17.3. od 10h Rokycany. V obou západočeských derby půjde o hodně - o 4. místo v tabulce po základní části, které zaručuje výhodnější pozici před čtvrtfinále play-off. Teodor Císař