BK Jiskra Domažlice vs. Tygři Praha B   85:81 (23:12, 51:36, 66:56)

O tomto víkendu začala sezóna i pro hráče kategorie U19 v Celostátní lize. V prvním zápase domažličtí přivítali na své palubovce hráče Tygrů Praha. S tímto soupeřem se jedná vždy o velice vyrovnané zápasy a jen těžko se dalo dopředu předpokládat, který tým bude v tomto zápase favoritem. Domácím vyšel vstup do utkání a po první čtvrtině se ujali vedení 23:12. Ve druhé čtvrtině se více útočilo, než bránilo, ale přesto, že domažličtí v tomto herním období obdrželi 24 bodů, ještě svůj náskok navýšili a do šaten odcházeli s 15ti bodovým náskokem. Bohužel po přestávce se nám nepodařilo poločasové pokyny z kabiny přenést na palubovku a místo navýšení náskoku nás soupeř překvapil celoplošnou tvrdou obranou a rychlými protiútoky a stáhnul bodový náskok na pouhé 4 body. Díky výborným nájezdům Ondřeje Petržíka v závěru čtvrtiny se domácímu týmu podařilo udržet 10ti bodové vedení před závěrečnou částí hry. Pražští hráči v poslední čtvrtině vsadili na riziko a své útočné snažení zakončovali tříbodovými pokusy, ze kterých nakonec proměnily čtyři a v závěru mohutně dotahovali náskok domácího týmu. Přesto, že domažličtí poslední čtvrtinu prohráli v poměru 19:25, mohli se nakonec radovat z celkového vítězství 85:81 a do tabulky celostátní ligy si tak připsali první cenné vítězství. K nejlepším hráčům na hřišti patřil Jakub Hasman a Ondřej Petržík, kteří dohromady zaznamenali 51 bodů. Vyzdvihnout bych také chtěl výkon Filipa Vaňka, který jako mladý hráč nastoupil ve starší kategorii a počínal si velice zkušeně, zaznamenal 15 bodů, a velice dobře rozehrával útočné snažení domácího týmu. Každopádně bych chtěl poděkovat celému týmu za nasazení po celou dobu utkání.