Loko Plzeň ´B vs. BK Jiskra Domažlice   56:68 (13:11, 28:32, 42:50)

V sobotním podvečeru 6.4.24 přijela Jiskra Domažlice do města piva k prvnímu ze dvou zápasů čtvrtfinále play-off 2.ligy proti domácímu BK Lokomotiva Plzeň B. Utkání basketbalově započaly oba týmy velmi vlažně. Skórovat se podařilo až po dvou minutách trestnými hody a tabule s počtem bodů obou týmů po celou první čtvrtinu připomínala spíše zápas tenisový, než basketbalový. Střelecké úspěšnosti zřejmě nepomáhaly ani téměř tropické teploty a vlhkost panující v celé hale. Ve druhé čtvrtině se domácím podařilo vybudovat nevelký náskok, Chodové ovšem drželi krok a po Štípkově střele z dlouhé vzdálenosti dvě a půl minuty před poločasem dokonce Plzni sebrali vedení. Do třetí čtvrtiny jsme vstoupili s vedením 32:28, které jsme následně díky kvalitnímu basketbalu drželi a posléze ba i zvyšovali. Mírnější obtíže přišly až před koncem třetí čtvrtiny, kdy se Plzeňští dostali na rozdíl jediné úspěšné střely. O to důležitější proto byla trojka z ruky Matyáše Císaře v 28. minutě a následně další úspěšný pokus za tři body, který si na střelecké konto připsal Matyáš Prettl. Třetí čtvrtina tedy skončila za lichotivého stavu 50:42. V poslední desetiminutovce se atmosféra vyhrotila, Domažličtí ale dále zůstávali lepším celkem a díky kvalitní defenzivní práci si Plzeň nevytvořila delší bodovou šňůru. Utkání jsme úspěšně dohráli s výsledkem 68:56.

trojky 7:4, 25:15, TH 16/7 : 25/14 , body Jiskra: Bauer 13, Císař 9(1), Mat.Prettl 9(1), Jiřinec a Paidar po 8, Štípek 6(1), Vlášek 5, Holý 4, Hrubý 3(1), Petržík 3, Tauer, Záhoř , body Plzeň: Klička 12, Veselý 11, Winter 7(1) Teodor Císař