BK Jiskra Domažlice vs. Tygři Praha B   78:70 (24:21, 51:39, 73:56)

V sobotu v podvečer nastoupili hráči k nejdůležitějšímu ligovému utkání sezóny. Na domácí palubovce přivítali Tygry Praha. Tento zápas měl rozhodnout o bytí či nebytí v ligové soutěži i pro příští ročník. Hráči vědomi si důležitosti okamžiku, vstoupili do zápasu koncentrovaně, ale i soupeř, který přijel v plné síle nechtěl nic ponechat náhodě. V první čtvrtině jsme byli tak svědky střelecké přestřelky, kdy za první čtvrtinu bylo k vidění hned sedm úspěšných tříbodových pokusů. Chodové si vybudovali nepatrný tříbodový náskok. Přestože hostující tým do druhé čtvrtiny nastoupil aktivněji a dvěma úspěšnými tříbodovými pokusy si vytvořil opět mírný náskok, domácí mezi 15 - 20 min přitvrdili v obraně a nájezdy zasypávali koš hostí. Do poločasu si vypracovali 12-tibodový náskok a do šaten se odcházelo za stavu 51:39. Bohužel v prvním poločase došlo ke komplikaci pro domácí tým, neboť se zranil nejlepší hráč Ondřej Holý a po konzultaci z fyzioterapeutkou a trenérem dál k zápasu již nenastoupil. Přesto i ve třetí čtvrtině domácí pokračovali v dobré obraně a zejména dvojice Vaněk, Petržík se v této části postarala o navýšení náskoku o dalších pět bodů. Přestože poslední herní období domácí prohráli o 9 bodů, již udrželi vedení a připsali si důležité vítězství 78:70. To znamenalo, že si před posledním utkáním zajistili účast v Celostátní lize U19 i pro sezonu 2024/2025. Chtěl bych celému týmu poděkovat za přístup k tomuto utkání a za příkladnou bojovnost a nasazení.