BK Jiskra Domažlice vs. Sokol Žižkov   63:75 (16:17, 36:42, 50:58)

V neděli dopoledne nastoupili hráči kategorie U19 k poslednímu ligovému utkání této sezóny. Trojice Franěk, Petržík, Hasman nastoupili úplně k poslednímu utkání v mládežnických kategoriích. Vzhledem k sobotní výhře, byla zajištěna ligová příslušnost i pro příští sezónu a v zápase už nešlo příliš o mnoho, ale i tak motivace v posledním utkání byla velká. K zápasu nemohl nastoupit střelecký lídr Ondřej Holý, který se zranil v sobotu. Hosté ze Sokola Žižkov přijeli také v maximální možné sestavě a dal se očekávat vyrovnaný souboj. Tyto předzápasové predikce se také naplnily a po první čtvrtině hosté vedli o jediný bod. Ve druhém dějství žižkovští navýšili svůj náskok a to především úspěšnou střelbou za tři body. Do šaten odcházeli s šestibodovým náskokem 36: 42. Ani po poločase se obraz hry příliš nezměnil a pod koši se sváděly souboje o každý bod, přesto hosté udržovali stále osmi až deseti bodový náskok. I přes úspěšné tři tříbodové pokusy v samotném závěru, kdy se domácí přiblížili na rozdíl sedmi bodů, tak na zvrat v utkání to nestačilo a domažličtí v posledním zápase na své palubovce prohráli 75:63. Bohužel kaňkou na celém utkání bylo chování žižkovských hráčů, jak na hřišti, tak na lavičce vůči domácím fanouškům a hráčům. Vulgární posuňky, nadávky a provokace byly opravdu mimo slušné chování a zejména slušné chování sportovců. Domažlickým hráčům bych chtěl poděkovat za celou sezónu a za jejich přístup. Nebylo to jednoduché, ale cíl se podařilo naplnit a udržet ligovou příslušnost pro příští rok. Díky a těšíme se na příští sezonu.