SVA Holýšov vs. Jiskra Domažlice   88:74 (23:20, 46:41, 62:49)

Úvod zápasu patřil klidně a kombinačně hrajícím hostům, kteří po pěti minutách vedli už 12:4. Pak ale domácí přidali na důrazu, agresivní obranou nutili soupeře k chybám a začali dotahovat. Bohužel se na palubovce začalo také jiskřit, k čemuž přispěla i zbytečně tolerantní dvojice rozhodčích. Nervozita na hřišti ve hře více postihla hosty. Ti sice do poslední minuty vstupovali se čtyřbodovým náskokem, ale o přestávce už tři body ztráceli. Ve druhé desetiminutovce se tvrdé souboje na palubovce ještě více vyhrotily a vedly na obou stranách ke zbytečným výlevům vzteku. Rozhodčí však nadále zůstali klidní a překvapivě neudělili žádnou technickou chybu. Skóre přibývalo na obou stranách pomalu a rovnoměrně. Domažlickou nepřesnou koncovku Holýšované kompenzovali katastrofálními trestnými hody. Až teprve po poločase se hra trochu uklidnila. Na pohled se hrálo vyrovnaně, střelecky se ale dařilo jen domácím. Ti po třech minutách závěrečné čtvrtiny vedli už od 27 bodů (77:50), v závěru ale opět zbytečně znervózněli. Naopak hosté se vrátili ke klidné hře a začali soupeře přehrávat, dokázali však jen snížit na přijatelnější rozdíl.

Body: Ruský 7/1, P.Lampa 4, Polák 13/3, Zezulka 9, Štván 13, Přikryl 13, Majer 8/2, Straka 5, Hanzlík 6, Honner 4, Steidl 4, Ondrášik 2 - Petrželka 9/1, Marek Konicar 4/1, Murin 14, Johánek 20/1, Císař 5/1, Wiesner 9, P.Červený 13/1, L.Červený. Fauly 22:20, trestné hody 20/6:27/12 (30%:44%), trojky 6:5. Rozhodčí Minich a Jüntner. Zbylé výsledky 8. kola: Stříbro - Bor 66:61, Slavoj Plzeň B - Rokycany C 84:61.