Jiskra Domažlice vs. BK Teplice   107:81 (25:26, 61:44, 87:63)

TJ Jiskra Domažlice - BK Teplice 107:81 (25:26, 61:44, 87:63) Utkání několika rozdílných čtvrtin předvedli v neděli basketbalisté Jiskry svým příznivcům. Poslední zápas na lavičce z důvodu trestu strávil Michal Vaněk, jehož distanc na čtyři zápasy tímto utkáním skončil. V první desetiminutovce hosté domácí zaskočili. Hned v samém úvodu se ujali vedení 5:0 a mírný náskok drželi po celou první čtvrtinu. Domácí se drželi také díky trestným hodů - proměnili osm z devíti - ale hostující Jan Mašek, po zápase vyhlášený jako nejlepší hráč Teplic, neomylně střílel a udržel svůj celek ve vedení po deseti minutách 26:25. S ohledem na vývoj první části se zdálo, že Domažlice nemohou najít na svého soupeře ten správný recept, ale hráči Jiskry se o první malé přestávce zdravě naštvali a mezi 10. a 20. Minutou předvedli doslova střelecký uragán. První koš ve druhé čtvrtině vstřelil hosté až ve 14.minutě, ale to už měla Jiskra na svém kontě "šňůru" 13 bodů a byla ve vedení 38:26. Domácí ale ve své střelecké aktivitě nepolevili ani po oddechovém čase Teplic a celkově vyhráli tuto čtvrtinu 31:18. Ani po poločasové přestávce nepřestali domácí s aktivní hrou, která nutila soupeře k chybám a skóre i nadále narůstalo v jejich prospěch. Střelecky se prosazoval, stejně jako v celém utkání, Michal Podestát, který vstřelil 33 bodů, z toho 7 trojek!!!. Po třiceti minutách byl stav utkání 87:63. V poslední části hry dostali na teplické straně příležitost hráči z lavičky, zatímco domácí trenéři stále stabilně střídali, tak jako celý zápas, všechny hráče. Posvátná "stovka" padla v 36.minutě a postaral se o symbolicky Podestát trojkou. Skóre pak uzavřel během celého víkendu výborně hrající Prettl dvěma proměněnými trestnými hody. Jiskře se tedy podařilo splnit cíl v podobě zisku čtyř bodů. Dále tak vytváří tlak na vedoucí celek z Litoměřic. Tamní Slavoj v sobotu vyhrál v Bohnicích a jeho nedělní zápas v Berouně nebyl dohrán pro inzultaci rozhodčího jedním z berounských hráčů.

fauly: 18 - 23, trojky: 10 - 5, TH: 21/19 - 11/8, střelci: Podestát 33/7, Prettl 22/1, Blacký Jiří 19/1, Blacký Jan 18/1, Huml 2, Kopic 9, Hrubý 4