TJ Jiskra Domažlice vs. Slovan Bohnice   88:73 (28:13, 47:38, 73:55)

V prvním utkání nové sezóny přivítaly Domažlice na své palubovce družstvo Slovanu Bohnice, které hrálo v loňské sezóně B skupinu III.ligy. Kromě vítězství šlo Domažlicím také o prodloužení domácí neporazitelnosti. Vloni nevyhrál v Domažlicích ani jeden ze soupeřů. Do první čtvrtiny vstoupila Jiskra razantně a postupně si vybudovala až 15ti bodový náskok, na kterém se podíleli všichni hráči základní pětky – Kubizňák, Pretl, Podestát, Jiří Blacký a Jan Blacký. V nástupu do druhého hracího období se Slovanu podařilo snížit ze stavu 30:15 až na 30:22, ale pak se domácí opět dostali do tempa a nedovolili soupeři žádné další výraznější snížení rozdílu ve skóre. Slovan se také sám oslabil, protože člen základní pětky, Radek Holotík s číslem 4, ve 3.minutě druhé čtvrtiny fauloval, byla to již jeho 4.osobní chyba, nepohodl se s rozhodčím, ten mu po právu udělil technickou chybu a Holotík mohl jit pod sprchu, neboť si tím sám přivodil 5.osobní chybu. Nejlepším střelcem první půle byl Jiří Blacký s 15 body. Po přestávce, jejíž část strávili domácí v šatně, začali hráči Jiskry znovuobnovovat částečně ztracený náskok. Nejaktivnější byl v tomto směru Michal Podestát, který během prvních 3 minut druhé půle vstřelil 8 bodů. Pak skóre rovnoměrně narůstalo a zdálo se, že 3.čtvrtina v poklidu skončí, ale v poslední minutě se dostal do centra dění Josef Pretl. Nejprve důrazně doskočil míč pod vlastním košem a poslal přesnou přihrávku přes celé hřiště na Vaška Kozinu, který v zakončení neminul. O chvíli později nádherně zblokoval střelu jednoho ze soupeřů, a pak znovu poslal dlouhý pas na rychlého Kozinu, který opět nezaváhal. V začátku poslední čtvrtiny se hosté ještě snažili o zvrácení průběhu utkání, ale domácí hráči jim to aktivní obranou a pestrým útokem takřka znemožnili a v klidu dokráčeli k důležitému prvnímu vítězství v soutěži. V nedělním hodnocení utkání trenér Janiurek vyzvedl nasazení všech hráčů a zopakoval, že soupeře je nutno trápit i za rozhodnutého stavu, aby se neopakovala situace z loňska, kdy Jiskra skončila druhá za Duklou Dejvice jen o skóre ze vzájemných zápasů.

Jméno Fauly Body Trojky Šestky Šestky střílené dané Hendrich Jan 1 0 0 0 0 Hrubý Josef 1 0 0 0 0 Kubizňák Tomáš 0 14 1 3 3 Huml Ondřej 1 3 1 0 0 Vaněk Michal 0 6 0 4 2 PretlJosef 1 14 2 4 2 Kopic Stanislav 2 4 0 1 0 Podestát Michal 3 15 1 4 4 Kozina Václav 1 4 0 0 0 Blacký Jiří 2 22 0 6 6 Blacký Jan 2 6 0 5 4 Celkem 14 88 5 27 21 Slovan Bohnice: Jméno Fauly Body Holotík Radek 5 4 Přenosil Matěj 2 21 Jiřík Jan 3 8 Šáda Marian 2 11 Pravda Pavel 1 2 Janeček Jan 2 11 Babický Josef 1 2 Churáček Pavel 0 0 Hrachovina Jan 1 2 Uxa Jakub 2 4 Průša Kamil 4 8 Celkem 23 73