TJ Jiskra Domažlice vs. BK Beroun   75:20 (38:9, 37:11, -:-)

Podle papírových předpokladů mělo být nedělní utkání napínavým zápasem plným osobních soubojů na ostří nože. Jenže všechno bylo jinak. Špatným znamením byl už fakt, že berounští přijeli k zápasu až v 10.05, tedy 5 minut po původně plánovaném začátku. Poté se začali líně a pomalu trousit ze šatny a nakonec se ukázalo, že jich přijelo jen 7 a trenér, přičemž jeden z hráčů nebyl z lehko odhadnutelných příčin schopen hry. I přes všechny tyto potíže utkání přece jen asi v 10.25 začalo, ale to co se dělo na hřišti, byl basketbalový horor. Domácí, nedbaje nepříznivých okolností, začali aktivně a během prvních 9 minut si vypracovali neuvěřitelný 30ti bodový náskok!!! Prvním střelcem v dresu Berouny byl až za stavu 30:0 Večeřa, který trefil trojku. První čtvrtina pak skončila jasným rozdíle 38:9 ve prospěch Jiskry. Již během první čtvrtiny se na hřiště dostala většina hráčů Domažlic, protože domácí trenéři se snažili rozložit zátěž hry na co největší počet hráčů. Do druhé čtvrtiny nastoupili hosté dokonce s prázdnou lavičkou, na které netrpělivě postával jen trenér Řeřicha. Kapitán Berouna Slaboch totiž reklamoval zranění ruky a tvrdil, že není schopen pokračovat v utkání. V tomto období se hra zvrhla do takového stylu, že je zázrak, že se žádný hráč domácích nezranil. Pro velké množství faulů se Beroun dostal nejprve do oslabení 4 na 5, pak 3 na 5, pak dokonce 2 na 5, a když se v 7.minutě II.čtvrtiny vyfauloval i Sládek, muselo být utkání předčasně ukončeno, neboť Beroun nemohl pokračovat v utkání. To, co předvedli hráči Berouna v Domažlicích, je naprosto ostudné, nesportovní a nehodné třetí nejvyšší české soutěže. Doufejme, že podobné družstvo už do Domažlic nepřijede, a Jiskra bude moci v dalších zápasech naplno ukázat své basketbalové umění.

Jméno Fauly Body Trojky Šestky Šestky střílené dané Hendrich Jan 0 2 0 0 0 Hrubý Josef 2 3 0 6 3 Kubizňák Tomáš 0 12 2 0 0 Huml Ondřej 2 1 0 2 1 Vaněk Michal 0 8 1 4 3 Pretl Josef 1 8 1 3 3 Kopic Stanislav 1 0 0 2 0 Podestát Michal 0 18 2 6 6 Kozina Václav 3 10 2 1 0 Blacký Jiří 2 13 0 6 5 Blacký Jan 0 0 0 0 0 Celkem 11 75 8 30 21 Beroun:Večeřa 10/2, Polák 8, Sládek 2