BSK České Budějovice vs. Jiskra Domažlice   96:82 (20:25, 47:37, 72:57)

Již před utkáním bylo jasné, že domácí tým hodně touží po odvetě za podzimní porážku v Domažlicích o 40 bodů. V dresu Českých Budějovic byli k zápasu připraveni všichni tři jejich hostující hráči ze Sparty Englický, Kraus i Landa a všichni se také objevili v základní pětce BSK. Utkání sledovalo asi 30 diváků a ti byli svědky sebevědomého nástupu domácího družstva. Po půlminutě hry vedly České Budějovice 4:0, ale postupem času se Jiskra dostala do hry a vyrovnala se domácím. Po dvou trestných hodech Michala Vaňka v 6. minutě byl stav utkání 16:15. Pak se velmi nepříjemně a vážně zranil Josef Prettl, který musel být převezen do českobudějovické nemocnice. Diagnóza zní: přetržené postranní kolení vazy, a to bohužel znamená pro pivota Jiskry předčasný konec sezóny a Prettl se bude muset s největší pravděpodobností podrobit operaci. Jenže hostující hráči na tuto nepříjemnou okolnost nebrali ohled a díky trojce Vaňka, koši Jirky Blackého a šestkám Michala Podestáta byl stav utkání těsně před koncem první desetiminutovky 18:24. První část hry nakonec skončila za stavu 20:25. Druhá část hry začala ve stejném trendu, jako ta první skončila. Útoky se střídaly na obou stranách, ale domácí byli přece jen v jejich zakončení úspěšnější a po dvou minutách hry bylo vyrovnáno 27:27. Zdálo se, že oslabená Jiskra udrží s domácími krok. Jenže pak se České Budějovice dostaly do tempa, téměř Jiskru nepustily k zakončení a sami střílely jeden koš za druhým. Druhou, a jak se nakonec ukázalo rozhodující, čtvrtinu vyhráli domácí 27:12 a celkový stav po první půli byl 47:37. I přes řadu nepříjemných okolností se Jiskra dokázala na začátku druhé půle vzpamatovat a během 3 minut stáhla náskok domácích na 45:49. Pak se ale domácí začali opět trefovat z dálky, prim v této činnosti hrál hlavně „Sparťan“ Landa, a jejich náskok znovu narostl. Po 30 minutách vedli České Budějovice 72:57. V poslední desetiminutovce se sice nevídaně rozstřílel Michal Podestát, jen v této části hry vstřelil 17 bodů, ale po zranění Prettla v sedmi lidech hrající Jiskře začaly ubývat síly. I přesto hosté dokázali vyhrát poslední čtvrtinu 24:25. Na zvrat v utkání to ale samozřejmě nestačilo a tak Jiskra podlehla Českým Budějovicím 96:82. Domažličtí trenéři nemohli být po zápase spokojeni a výsledkem duelu, ale za předvedenou hru, bojovnost a psychickou odolnost vůči všem nemilým okolnostem své hráče pochválili. Soupeř Jiskry byl velice kvalitní, a i přesto, že Domažlice podaly jeden ze svých nejlepších výkonů v zápasech venku, vítězství bylo tentokrát nad jejich síly.

Statistika: Fauly:20 - 21, trojky: 6 - 5, TH: 20/16 - 16/9, střelci Domažlic: Podestát 26/3, Blacký Jiří 19/1, Kopic 10, Vaněk 10/1, Blacký Jan 7, Prettl 6, Huml 4, Kozina