Jiskra Domažlice vs. BK Kladno   118:44 (39:10, 60:24, 91:35)

Domácí trenéři se pro tento víkend dobrovolně vzdali služeb Tomáše Kubizňáka, absence Vaška Koziny, kterého znovu přemohla viróza, však byla nad plán. Třetí změna v sestavě Domažlic byla vynucena zraněním Josefa Prettla v minulé zápase v Českých Budějovicích. Po zhruba desetiměsíční pauze oblékl dres prvního týmu Jiskry Lukáš Pivoňka. Kladno ale během sezóny udělalo v kádru velký “průvan“ a do Domažlic přijel značně obměněný kádr, plný mladých hráčů. Jiskra vlétla do zápasu doslova kosmickou rychlostí. Během prvních čtyř minut vstřelila 26 bodů a jasně ukázala soupeři, že v Domažlicích se nevyhrává. Během první čtvrtiny také pobavil diváky Michal Podestát, který dal vyniknout svým skokanským schopnostem a několikrát nádherně zasmečoval do koše. Domácí trenéři také využili faktu, že se soupeř nenachází v herní pohodě a již během první desetiminutovky se dostali na hřiště všichni hráči. Také hostující trenér často střídal, ale bylo to vynuceno spíše nečistou hrou jeho svěřenců. Kladno, které přijelo do Domažlic s osmi hráči, mělo na kontě po skončení utkání 30 osobních chyb, tj. 3, 75 faulu na hráče. Ve druhé části hry domácí trochu ubrali z tempa a tuto část hry vyhráli jen o sedm bodů, ale po poločasové přestávce se na hřiště vrátila opět dravá Jiskra, toužící nejen po výsledku, ale i po dobrém pocitu ze hry. V Tomto duchu se pak dohrálo utkání až do konce. Končené skóre 118:44 vypadá pro soupeře krutě, ale Kladno domácím v jejich útočné snaze mnoho odporu nekladlo.

Statistika: fauly: 15 – 30, trojky: 5 – 5, TH: 43/24 – 13/8, střelci domácích: Huml 22/2, Blacký Jan 21, Blacký Jiří 18, Podestát 17/2, Vaněk 16/1, Pivoňka 11, Kopic 10, Hrubý 3, Hendrich Jan