BK Slavoj Litoměřice vs. TJ Jiskra Domažlice   77:62 (18:13, 36:31, 54:43)

Téměř zaplněná litoměřická hala přivítala oba týmy bouřlivě a napjatá atmosféra slibovala dramatický zápas. Přestože měl domácí kotel logicky početní převahu, fanoušci Jiskry, kteří se s týmem do Litoměřic vydali, o sobě dali mnohokrát hlasitě vědět a jejich nadšení vyvolávalo u domácích údiv. Oba celky začaly bezchybnou obranou, a proto první koš utkání vstřelil Jirka Blacký až na konci druhé minuty. Pevná defenzíva charakterizovala oba týmy během celé první části, ale Domažlice udělaly přece jen více chyb, a tak se domácí dostali do mírného náskoku. Na domažlických hráčích byla v úvodu zápasu také až moc patrná nervozita z důležitého duelu. Po oddechovém čase na konci sedmé minuty vyrukovaly Litoměřice na soupeře se zónovou obranou, ale Domažlice se nenechaly zaskočit a první část skončila za stavu 18:13. V prvních několika minutách druhé části hry ukázali rozhodčí v celé své kráse neschopnost pískat spravedlivě III.ligu a Litoměřice získaly převahu. Domažlice však ukázaly bojovné srdce a s nepřízní osudu se rvaly statečně. Před oddechovým časem v páté minutě byl stav 26:22. Pak se domažličtí hráči začali tlačit pod soupeřův koš a vytěžili z toho několik faulů a trestné hody. Jednu minutu a 40 vteřin před koncem první půle dal Jan Blacký trojku s faulem a snížil na 32:30. Pak se ale domácím povedly dva rychlé protiútoky a první poločas skončil 36:31. Úvodní minuty druhého poločasu patřily domácím, kteří zvýšili svůj náskok na 43:33 a domažličtí trenéři zareagovali na nepříznivý vývoj oddechovým časem. Po něm se ale obraz hry příliš nezměnil, domácí rychle kombinovali a po dvou trojkách se dostali do vedení 53:41. Pak se hra rozkouskovala do krátkých úseků a ani jedno z družstev se nedokázalo výrazněji prosadit. Třetí část hry tak skončila za stavu 54:43. Na začátku poslední desetiminutovky vykřesal jiskřičku domažlické naděje Michal Podestát společně s Honzou Blackým, na kterého byl spáchán úmyslný faul. Obě šestky Honzy Blackého sice skončily na obroučce, ale z následného útoku dal Jirka Blacký koš i šestku a snížil na rozdíl 4 bodů. Jenže pak dal Krupka trojku a Litoměřice získaly zpět mírný odstup, který ještě zvýraznil další trojkou Holub. Z hranice tří bodů se domácí následně trefili ještě 2X a dostali se do vedení 72:58 a dvě minuty před koncem základní hrací doby bylo prakticky po zápase. Litoměřice nakonec vyhrály 77:62 a definitivně si tak zajistily postup do II.ligy. Hráče Domažlic může jen mrzet žalostná bilance jindy tak přesných trestných hodů.

Statistika: fauly: 28 – 21, trojky: 7 –4, TH: 18/11 – 34/16, střelci Domažlic: Podestát 19/2, Blacký Jiří 13/1, Blacký Jan 12/1, Kopic 9, Vaněk 5, Kozina 2, Huml 2, Hrubý, Hendrich, Pivoňka