BK Ústí nad Labem "B" vs. Jiskra Domažlice   94:74 (26:16, 52:39, 88:55)

V tomto zápase už mohli hosté využít služeb Tomáše Kubizňáka, jehož mateřský klub Lokomotiva Plzeň měl po vyřazení v prvním kole play- off II.ligy Dejvic volno. Úvodní rozskok se zdržel o 15 minut, protože jeden z rozhodčích se k utkání nedostavil. Nakonec po dohodě obou týmů působil jako druhý rozhodčí jeden z domácích bývalých hráčů, což se později ukázalo jako velmi nešťastné řešení této neobvyklé situace. Hned v první minutě se prosadil i s faulem Tomáš Kubizňák a i v dalších minutách se Domažlice více prosazovaly v útoku. Po trojce Michala Podestáta na konce třetí minuty vedla Jiskra 8:4. Pak se Ústí v základní sestavě s hráčem „A“ týmu Žaludem začalo dařit v obraně a dostalo se do vedení 13:8. Na tento zvrat zareagovala hostující lavička oddechovým časem, tlak Ústí se podařilo zbrzdit a z trestných hodů se podařilo Jiskře snížit. Zejména Michal Vaněk v této části využíval malého vzrůstu svého obránce a z pozice pivota dal několik košů. Na druhé straně však domácí hráči snadno překonávali obranu a tak se rozdíl ve skóre příliš neměnil. První desetiminutovka pak skončila za stavu 26:16. Na začátku druhé části hry se Domažlicím začala dařit střelba a náskok domácích se tenčil. Pak se ale třikrát za sebou trefil za 3 body Žalud a domácí znovu zvýšili na rozdíl 10 bodů. Poté se Kubizňákovi povedl rychlý protiútok a domácí vedli už jen 42:34. Následně Michal Podestát ještě snížil. Jenže pak se Ústí opět několikrát prosadilo pod košem a znovu to bylo o 12 bodů. Po dvaceti minutách pak na tabuli svítilo 52:39. O poločasové přestávce se Jiskra odebrala na taktickou poradu do šatny. Podle náznaků z průběhu první půle nebyla lavička spokojena hlavně s obrannou činností. Bohužel ale ani druhý poločas nezačal pro Jiskru šťastně. Na konci první minuty dostal Michal Vaněk po sporném výroku rozhodčích nejprve technickou a poté i oprávněnou diskvalifikující chybu a musel opustit hřiště. Domažlicím se v těchto minutách nedařilo zhola nic. Naproti tomu Ústí dalo několik trojek a krize Domažlic se prohlubovala každou minutou i bodem soupeře. Tři minuty před konce třetí čtvrtiny vedlo Ústí už 76:48 a jeho rozlet se nedařilo zastavit. Obdivuhodné však bylo povzbuzování domažlického „kotle“ i za tohoto nepříznivého stavu. Ani oddechový čas na bezkrevném výkonu Jiskry nic nezměnil a po třetí desetiminutovce byl stav 88:57. Na začátku poslední čtvrtiny Honza Blacký snížil a odstartoval tak asi nejlepší domažlickou pasáž. Bohužel zlepšený výkon Domažlic v útoku i v obraně přišel příliš pozdě. Jedním z mála potěšujících poznatků může být pro domažlické trenéry nadějný výkon čtveřice „mladých pušek“ Huml, Kozina, Hrubý a Hendrich, kteří několikrát ukázali, že v nich dřímá budoucnost domažlického basketbalu. Domažlice nakonec po matné výkonu prohrály v Ústí nad Labem 95:74.

Statistika: fauly: 35 – 25, trojky: 8 – 1, TH: 15/11 – 44/29, střelci Domažlic: Blacký Jan 26, Podestát 13/1, Blacký Jiří 11, Kubizňák 7, Pivoňka 6, Vaněk 4, Kozina 2, Huml 2, Hendrich 2, Kopic 1, Hrubý