Jiskra Domažlice vs. Loko Interconex Plzeň   100:72 (25:18, 51:32, 81:46)

TJ Jiskra Domažlice – Lokomotiva Interconex Plzeň „B“ 100:72 (25:18, 51:32, 81:46) Ani v posledním domácím zápase sezóny nenašla Jiskra přemožitele. Plzeňská Lokomotiva přijela jen se šesti hráči, ti ala podali bojovný výkon a mohli z Domažlic i přes porážku odjíždět se vztyčenými hlavami. Domácí nastoupili do utkání již bez Lukáše Pivoňky, který se v týdnu podrobil operaci kolene, trenéři rovněž nemohli počítat s dlouhodobě zraněným Prettlem, Hendricha přemohla viróza a Kubizňáka neuvolnila Lokomotiva Plzeň „A“. Jiskra tedy vstoupila do utkání jen se třemi hráči na lavičce. Již v první čtvrtině se ukázalo, že si oba týmy chtějí zahrát bezstarostný basketbal a útoky od prvních minut dominovaly nad obranami. Jiskra si hned v prvních minutách vytvořila mírný náskok, který udržovala až do konce první čtvrtiny, která skončila 25:18. Ve druhé části se Lokomotiva začala více střelecky prosazovat a ve 14.minutě utkání srovnal na 31:31 Selinger. Pak si ale domácí vzali oddechový čas a do konce poločasu dovolili soupeři jen jediný bod. Úsek mezi 14. a 20. minutou vyhrála Jiskra 20:1 a položila tak základ k pozdějšímu vítězství. Ve třetí desetiminutovce útočná smršť domácích pokračovala. Střelecky se prosazovali zejména Honza a Jirka Blačtí, ale také Kozina a Podestát a tito hráči se postarali o to, že Domažlice odskočily až na rozdíl 35 bodů. V závěrečné desetiminutovce ale Jiskra polevila v nasazení a přece jen dovolila soupeři výsledek kosmeticky zmírnit. Mýtické stovky dosáhl v posledním utkání sezóny symbolicky kapitán Domažlic Jirka Blacký v 9. minutě poslední čtvrtiny. Domažlice tedy znovu končí sezónu na druhém místě tabulky s bilancí 17 vítězství a 5 porážek. Po zápase zhodnotil trenér Vaněk sezónu střízlivě. Ocenil vzorný přístup svých svěřenců k tréninku, ale rovněž vyjádřil přesvědčení, že k vítězství je třeba stále pracovat naplno až do konce a to se Jiskře letos úplně nepovedlo. Přesto domažlická basketbalová veřejnost věří, že i v příští sezóně bude Jiskra předvádět kvalitní basketbal, a že se znovu popere o vítězství ve III.lize.

Statistika: fauly 15 – 16, trojky: 6 – 6, TH: 16/10 – 11/7, střelci Domažlic: Blacký Jan 34, Blacký Jiří 18/2, Kopic 15/1, Kozina 12/1, Vaněk 12/1, Huml 5/1, Podestát 4, Hrubý