BC Loko Interconex Plzeň vs. Jiskra Domažlice   67:90 (27:18, 37:37, 52:69)

V pátek 4. října 2002 nastoupilo domažlické áčko na palubovce týmu BC Loko Interconex Plzeň B k sehrání 1. kola Českého poháru 2002. Úvodní minuty utkání patřily domácímu družstvu, které velice rychle přecházelo z obranné poloviny do útočné. Nepozornost v obraně domažlického týmu asi nejvíce využil hráč Mžika ml., který ve třech minutách úspěšně vstřelil 4 trojky. Domažlice se do konce čtvrtiny nedokázaly na hřišti dostatečně zorientovat a proto na konci čtvrtiny byl stav 27:18 pro domácí. V úvodu druhé čtvrtiny se ve střelbě třikrát úspěšně prosadil Podestát. Jeho pak následoval Prettl a Blacký Jan, který týmu navíc hodnotně pomohl pod košem, kde vybojovat 6 míčů. Koncentrovanější hra hostů přispěla ke srovnání náskoku domácích a tak poločas skončil nerozhodně 37:37. Po výměně stran v poločase si přítomní diváci užili více napínavé hry než v první polovině. Obě družstva se střídala ve vedení. Domažlický tým dokázal využít chyb domácích při jejich přechodu do útoku, celkem získat ve čtvrtině 11 míčů, a snížil počet svých chyb ve hře na útočné polovině, kde ztratil pouze 3 míče (v 1. polovině ztratili hosté celkem 13 míčů). Tím si zajistili Domažličtí náskok do poslední čtvrtiny utkání. Převaha hostů se ukázala ve 4. čtvrtině. V úvodní minutě a půl sice domácí vstřelili 6 bodů, poté ale hra probíhala pod taktovkou hostů. Střeleckou sérii zahájit Jiří Blacký, který pak předal na 3 minuty střeleckou taktovku svému bratrovi Janovi, jež přidal 9 bodů. V šesté minutě svítilo na ukazateli skóre 53:74. Ve zbývajícím čase poslední čtvrtiny se hra již nesla v pokojném tempu, v závěru ukázal ještě pevné nervy při trestných hodech domažlický hráč Hrubý, který si tak do statistik připsal 100% úspěšnost. Po zaslouženém výkonu si Jiskra Domažlice domů odvezla vítězství a tím postup do dalšího kola, kde se střetne s týmem BK Sokolov 25. nebo 26.10.2002.

Domácí: Mžika Jiří ml. 16 bodů, Kozel Marek, Hazdra Tomáš - oba 12 bodů, Junek Vladimír, Selinger Tomáš - oba 6 bodů. Trestné hody 12/8 – 66, 67 %. Hosté: Blacký Jan 25 bodů, Prettl Josef 18 bodů, Podestát Michal 17 bodů. Trestné hody 30/15 – 50, 00 %.