BK Sokolov vs. Jiskra Domažlice   53:80 (9:22, 25:40, 35:61)

Velké překvapení ve II.kole Českého poháru mužů v basketbale 26.10.2002 zajížděl „A“ tým Jiskry Domažlice ke svému pohárovému utkání na horkou půdu BK Sokolov. Domácí s nedávnou tradicí účastníka II.ligy se před zápasem netajili s jasným úmyslem jednoznačně postoupit do III.kola a jejich již tak značné sebevědomí pozvedl fakt, že hosté přijeli se značně okleštěným kádrem sice tří trenérů, ale jen sedmi hráčů. Zranění či nemoc nepustili na palubovku 3 hráče základní pětky – Prettla, Podestáta a Kubizňáka. Dalo se však z bojovné nálady vytušit, že tento fakt spíš naše družstvo semkne. A taky se tak stalo. Již samotný začátek, kdy z prvního útoku obávaný „trojkař“ domácích Dušan Sabol hned ve 12.sekundě minul svůj první trojkový pokus a Jiskra v 5.minutě vedla již 11:2, měl příchuť rodícího se velkého překvapení. Domácí dali v 1.čtvrtině jen jednu trojku, a proto jsme tuto část vyhráli 22:9. A to ještě 3 samostatné nájezdy naši hráči neproměnili. Stejně jako v celém zápase zdobila naši hru vynikající obrana (viz počet sokolovských bodů), nasazení a koncentrace na hru – ani při zvyšujícím se náskoku náš tým nepolevoval a skóre tedy dost rovnoměrně narůstalo v náš prospěch. Domácí se ještě pokusili o zvrat v nástupu do 3.čtvrtiny, ale naše soustředěná hra je vlastně k ničemu nepustila. A když ještě ve 25.minutě dostal trenér Zuzák za lavičku domácích technickou chybu, 2 trestné hody mladík Huml jistě proměnil a Jan Blacký potvrdil úspěšným trojkovým pokusem , bylo v podstatě o osudu zápasu, vedeného hlavně ze strany Sokolova ve velmi ostrém duchu, rozhodnuto. V základní pětce překvapivě nastoupil 17-ti letý rozehrávač Ondřej Huml, který stejně jako J.Hrubý a V.Kozina měl v nohou dopolední utkání v extralize staršího dorostu za Loko Plzeň a odehrál jako jediný celých 40 minut, a svým přehledem, klidem a celkově vynikajícím výkonem byl spolu s Jiřím Blackým základním stavebním kamenem k historickému prvnímu vítězství Jiskry Domažlice na sokolovské palubovce. Všechny části hry hosté vyhráli, což dostatečně svědčí o jejich převaze v tomto utkání. Spokojenost trenérů po utkání byla tedy plně na místě. Za 2 týdny dojde k repríze střetnutí obou soupeřů ve 4.kole III.ligy, sk.A, a to opět v sokolovské hale. Myslím, že už můžeme nyní všechny příznivce domažlické košíkové pozvat na asi výjimečný večer ve Sportovní hale ve F“ugnerově ulici 7.12.2002, kdy ve III.kole poháru budeme hostit ještě vloni prvoligový Sokol Vyšehrad. Neměli by si nechat ujít historické vystoupení Jiskry ve III.kole Českého poháru mezi 24 nejlepšími týmy republiky.

BK SOKOLOV – JISKRA DOMAŽLICE 53:80 (9:22, 25:45, 35:61) fauly 26:17, trojky 8:2, TCH 1:2, šestky 14/9 : 30/22 Body: Šnobl 18(4), Sabol 8 (2), Troller 8(2) – - Jiří Blacký 24(1), Jan Blacký 20(1), Kopic 14, Kozina a Vaněk po 7 , Hrubý a Huml po 4