Jiskra Domažlice vs. BSK České Budějovice   103:66 (32:13, 59:26, 80:43)

V poněkud neobvyklých časech se o víkendu sehrála další dvě utkání III. ligy mužů skupiny A. Domácí Jiskra přivítala v sobotu vpodvečer tým BSK České Budějovice. Před 6. kolem třetí nejvyšší basketbalové soutěže se budějovické mužstvo drželo na 5. místě, a tak se očekával velice napínavý duel. Jihočeši přijeli v pozměněné sestavě, což zpočátku domažlické basketbalisty zaskočilo. Do 5. minuty se týmy střídaly ve vedení a skóre příliš nenarůstalo. Poté ale domácí přistoupili na svoji nekompromisní hru a zvýšili stav po prvních deseti minutách na 32:13. Bodový rozdíl mezi domácí Jiskrou a Budějovicemi narůstal velice rychle i ve druhé čtvrtině, hlavně díky úspěšné střelbě z trojkové pozice domácího hráče Podestáta. V poločase byl stav 59:26. Po změně stran očekávali přítomní diváci, že se hostující celek pokusí nepříznivý průběh utkání zvrátit. Čekali ovšem zbytečně. Domažličtí dále zvyšovali skóre až na rozdíl čtyřiceti bodů. Do závěrečné desetiminutovky, na jejímž začátku byl stav 80:43, nastoupili domácí s poněkud volnějším tempem. Budějovice zpřesnily rozehrávku a díky rychlým protiútokům se jim podařilo skórovat stejně často, jako se to dařilo domácím. Stav za čtvrtou čtvrtinu tak byl vyrovnaný 23:23. Výsledný bodový rozdíl, který se v podstatě utvořil již během druhé a třetí čtvrtiny, byl nadmíru dostatečný, a tak, v pro diváky zajímavém střetnutí, zvítězila domácí Jiskra Domažlice nad celkem BSK České Budějovice 103:66.

Jiskra Domažlice: Blacký Jiří 26 bodů, Podestát Michal 23 bodů (5 trojek), Prettl Josef 19 bodů, Blacký Jan 10 bodů, Kubizňák Tomáš 9 bodů Trestné hody 28/17 – úspěšnost 60, 71 %, trojky 8, osobní chyby 20 BSK České Budějovice: Šachl Jiří 18 bodů, Filip Milan 14 bodů, Zdvořák Ondřej 11 bodů, Zídek Petr 10 bodů, Procházka Ondřej 6 bodů Trestné hody 22/12 – úspěšnost 54, 55 %, trojky 4, osobní chyby 23