BC Loko Plzeň vs. Jiskra Domažlice   84:98 (20:16, 43:46, 67:73)

Na vítěznou šňůru navlékli basketbalisté již 11.korálek O neporazitelnost nepřišla Jiskra ani v 9.kole III.ligy basketbalu mužů. Pro další vítězství si tým zajel na palubovku plzeňské Lokomotivy, kde ve velmi pohledném utkání porazil rezervu Loko Interconex. Již první minuta předznamenala di jisté míry charakter zápasu - ve 14.vteřině trefil Kozel trojku a také díky trojkám držela Plzeň v utkání alespoň částečně krok s Jiskrou - jen za první poločas jich domácí nastříleli 8. V první čtvrtině narůstali body oběma týmům rovnoměrně, Lokomotiva držela náskok 4 bodů právě díky trojkám. Ve druhé čtvrtině ale hosté zpřesnili a hlavně zrychlili hru, především v útoku a výsledkem bylo ve 14.minutě první vedení Domažlic v zápase, které pak už Jiskra vlastně nepustila. Podestát trefil 2 trojky po sobě a na domácích, kteří byli posíleni o 3 stabilní hráče druholigového týmu, bylo vidět, že postupně ztrácejí dech. Osmibodový náskok stihli sice do puazy ztenčit na 3 body, ale o všem rozhodla třetí část hry. Během sedmi minut nastřílela Jiskra 22 bodů oproti 4 domácím a rozdíl ve skóre narostl na 15 bodů. Bohužel pak ztrátou koncentrace a pohybu hosté téměř o svůj náskok přišli. Naštěstí pak ale přišly vhodné impulsy z lavičky, jak od trenérů tak i od střídajících hráčů a poslední vzepětí domácích bylo zastaveno. dvě minuty před koncem byl rozdíl ve skŕe 20 bodů, ale bohužel kýžené stovky se hosté nedočkali. Další vítězství Jiskry bylo opět dílem soudržnosti kolektivu, bojovnosti, ale oproti Lokomotivě i znatelně vyšším basketbalovým umem. Dařilo se oběma bratrům Blacký, Podestátovi - ti všichni jsou vzhledem ke svému, ať již současnému, nebo bývalému působení v Plzni, vždy v hale na Slovanech dostatečně motivováni. Výborně pracoval pod košem Prettl a svou práci spolehlivě odvedl i přes nedávnou nemoc Vaněk.

Fauly: 22:24, trojky: 12:5, šestky 22/11 - 20/16, body: Blacký Jiří 24, Podestát 21/3, Blacký Jan 19/2, Prettl 13, Vaněk 10, Kubizňák 8, Kopic 2, Hrubý