Jiskra Domažlice vs. Sparta Praha   74:102 (14:27, 34:47, 48:75)

Prohra, která stála za to TJ Jiskra Domažlice – Sparta Praha 74:102 (14:27, 34:47, 48:75) Až v osmifinále Poháru ČBF nalezli domažličtí basketbalisté svého přemožitele, ale za porážku od Sparty Praha se stydět nemusí. Zvláště po tak bojovném a nadšeném výkonu, jaký předvedli. Sparta však prokázala svou kvalitu a otisk koncepční práce reprezentačního trenéra Michala Ježdíka a pod taktovkou skvěle hrajícího Velenského v Domažlicích zvítězila. Připravila tak Jiskru a domácí neporazitelnost, která se táhla od prohry rovněž v Poháru se Sokolovem z podzimu 2001. Do utkání nastoupili hosté už i s uzdraveným Pavlem Fránou, který hned získal pro svůj tým úvodní rozskok. V úvodních minutách se zdálo, že ruce domažlických hráčů svazuje nervozita, pak se ale oklepali a dokázali držet s favoritem krok. Bohužel úsek mezi šestou a osmou minutou vyhrála Sparta 10:2 a to do značné míry určilo skóre první čtvrtiny na 14:27. Na začátku druhé části hry se trefil nejprve Jan Blacký a po něm vstřelil 3 trojky v řadě Michal Podestát a přiblížil tak Jiskru na dostřel Sparty, na ukazateli skóre svítilo 28:33, ale pak se hosté znovu dostali ke slovu a sérií 14 bodů, které padli většinou z rychlých protiútoků, dostali opět domácí do bezpečné vzdálenosti. Poločasový tajemný rituál mužstva Jiskry však tentokrát nezabral, a třetí čtvrtinu, ve které obyčejně Domažlice soupeře zlomí, vyhrála Sparta jasně 14:28 a tím si vlastně zajistila vítězství v utkání v předstihu. Domácí bojovali a dřeli na hřišti do úmoru, ale soupeř předvedl několik jednoduchých a přitom účinných variant rychlých protiútoků, a získal rychle rozhodující náskok. Do poslední části nastoupily Domažlice s cílem nedostat „stovku“ a udržet dobrý dojem ze své hry. První cíl se sice Jiskře splnit nepodařilo, ale druhý splnily vrchovatě. Důkazem toho může být i závěr utkání, kdy diváci, kterých přišlo přes 650 a celý zápas své oblíbence neúnavně a vydatně povzbuzovali, jednotně povstali a rozloučili se svým týmem potleskem ve stoje. Osmifinálový duel Poháru ČBF byl jedním z mála střetnutí, po kterých jsou spokojeny obě strany. Po skončení utkání na tiskové konferenci, hráči i trenér Sparty, možná trochu ovlivněni atmosférou, nešetřili slovy chvály na adresu pořadatelů i diváků, reprezentační trenér Sparty Michal Ježdík pak pravil, že ho Domažlice překvapily svou organizovanou hrou a že ho zaujali, jako skvělý kolektiv.

Podestát 19/4, Blacký Jiří 17/1, Prettl 11, Blacký Jan 8, Kopic 7, Kozina 5, Hrubý, Huml a Chmelík po 2, Vaněk 1, Hendrich – Velenský 21/5, Dvořák 16/2, Frána 14, Demečko 12/2, Burda 11/3, Landa 9, Kraus, Ličartovský, Marek a Douša po 4, Miloš 3, Bohunický, fauly: 19 – 27, trojky: 5 – 14, TH: 23/13 (56, 5%) – 21/13(61, 9%)