Jiskra Domažlice vs. BK Ústí nad Labem   77:63 (16:9, 43:34, 61:50)

Ústí kousalo, ale Jiskra je silná! V předposledním zápase první poloviny soutěže přivítala Jiskra na domácím hřišti dalšího těžkého soupeře, třetí celek třetiligové tabulky BK Ústí nad Labem „B“. Hosté přijeli se s bilancí 7 vítězství a jen dvě porážky a zejména ve střelbě trojek ukázali svoji sílu, ale Jiskra, i když neukázala vrcholný výkon, dokráčela bez větších problémů k jubilejnímu desátému vítězství v letošním ročníku III.ligy. Domažlice mohly opět po delší pauze využít služeb Tomáše Kubizňáka a právě ten se objevil v základní sestavě společně bratry Blackými, Prettlem a Podestátem. V první čtvrtině se Jiskra skvěle ukázala skvěle v obraně – za prvních 7 minut dokázalo Ústí vstřelit jen tři body. Domácí v těchto fázích zápasu navyšovali svůj náskok zejména z trestných hodů, jen v první části hry jich proměnili 10 ze 13 a hlavně díky tomu skončila první desetiminutovka 16:9. Hned po první přestávce trefil první se svých pěti trojek Feigl, ale pak Jiskra opět nepustila hosty do koše a zaznamenala 9 bodů v řadě. Mezi 15. a 20. minutou pak narůstalo skóre rovnoměrně, ale v závěru první půle se Ústí podařilo přece jen náskok domácích trochu zkorigovat, a tak se šlo do šaten za stavu 43:34. V nástupu do druhého poločasu trefil Michal Podestát teprve druhou trojku domácích a zaplašil tak hned v začátku naděje hostí na obrat v zápase. Po Podestátově další trojce pak skončila třetí část hry za stavu 61:50. Poslední desetiminutovku zahájil čtyřmi body dobře hrající Kopic, zvýšil tak na rozdíl 15 bodů a prakticky tak rozhodl o osudu zápasu. V poslední minutě utkání pak dostal ještě příliš nervózní kapitán hostí Výborný technickou chybu a díky tomu se do střeleckých statistik zapsal i znovu nadějně hrající Pepa Hrubý, který proměnil šestku. Domažlice tak porazily černého koně soutěže 77:63 a udržely tak domácí neporazitelnost v III.lize a chystají se na rovněž neporažený Slavoj Litoměřice.

Blacký Jiří 21/1, Blacký Jan 17, Kubizňák 10, Prettl 8, Podestát 8/2, Kopic 7, Huml 5/1, Hrubý 1, Vaněk – Feilg 18/5, Anderla 9, Havel 8, Pištecký 8/1, Výborný 8, Valiček 7, Stavěl 5 fauly:15 – 28, trojky:4 – 6, TH: 37/25 – 14/8