Jiskra Domažlice vs. Slavoj Litoměřice   84:76 (23:13, 47:31, 67:50)

Domažlice jsou již první Domažlice ani v jedenáctém utkání letošního ročníku A skupiny III.ligy nenalezly přemožitele, na domácí půdě přehrály favorizovaný Slavoj Litoměřice a vystřídaly jej na prvním místě tabulky. Během celého zápasu došlo k několika dramatickým okamžikům, což těžce nesla hostující lavička, která několikrát počastovala nejen rozhodčí, ale i zapisovatelský stolek nepublikovanými výrazy. Litoměřice přijel pro utkání v Domažlicích posílit Jan Wiedmer, kmenový hráč Děčína, ale v základní sestavě hostí se neobjevil. Úvod utkání patřil domácím, po pěti minutách vedli 13:2 a donutili hosty k oddechovému času. Do konce první části hry se ale rozdíl ve skóre už nijak dramaticky neměnil, a proto si šli oba týmy poprvé odpočinout za stavu 23:13. O ten se zasloužil hlavně Michal Podestát, který v první desetiminutovce vstřelil 13 bodů. Na začátku druhé čtvrtiny se hostům podařilo snížit na rozdíl šesti bodů, ale pak dal koš Prettl, Honza Blacký přidal trojku a skóre se vrátilo do původního poměru. Po zbytek druhého hracího období pak domácí využívali nečisté hry hostí v obraně a trestali jejich nedovolené zákroky z trestných hodů. První půli uzavřel Tomáš Kubizňák košem na 47:31. O poločasové přestávce se oba celky odebrali k bojové poradě do kabin, ale žádný dramatický dopad na vývoj zápasu to nemělo. Naopak domácí ještě přidali v nasazení a v obraně a během čtyř minut si vytvořili dvaceti bodový náskok, který drželi až do konce třetí desetiminutovky. Z třinácti trestných hodů v této hrací části proměnily Domažlice plných deset a před poslední čtvrtinou měly náskok 67:50. V úvodu poslední desetiminutovky Litoměřice zmobilizovaly síly a dotáhly se až na rozdíl deseti bodů, ale více jim Jiskra nepovolila a v nervózním zápase porazila Slavoj Litoměřice 84:76. Stínem na štítu jinak dramatického utkání zůstává diskvalifikující chyba, kterou byl potrestán ve druhé minutě druhé čtvrtiny domácí rozehrávač Michal Vaněk a hrubé, neslušné a nekorektní chování litoměřických funkcionářů.

Podestát 23/1, Jan Blacký 19/1, Prettl 13, Kubizňák 12/1, Jiří Blacký 12, Huml 5, Hrubý J., Kopic, Vaněk – Hrubý T. 21/4, Weidner 18/2, Holub 13/1, Zeman 9, Chlupsa 6, Radimský 5/1, Suk 2, Matoulek 2, Štěpánek, Krupka, Konečný, Fauly: 23 – 36, trojky: 3 – 8, TH: 46/33 – 29/15