BK Beroun vs. Jiskra Domažlice   96:81 (23:21, 46:47, 74:71)

Beroun vystavil STOP domažlické sérii Počet vítězství v řadě ve III.lize basketbalu mužů se u Jiskry Domažlice zastavil na čísle 11. , ve dvanáctém zápase totiž Jiskra podlehla Berounu a drží tak první místo v tabulce jen díky lepšímu vzájemnému zápasu s Litoměřicemi. BK Beroun se musel pro tuto sezónu přestěhovat na popud basketbalového svazu do větší haly, neboť ta stará již nevyhovovala směrnicím. I přesto se však berounským podařilo vytvořit hektické, každému soupeři nepříjemné, prostředí. Jiskra se bohužel za celý zápas nedokázala dostat do střelecké pohody a prostor pod košem byl tvrdě hrajícími domácími hráči bedlivě střežen. Barvy Jiskry hájil opět i Tomáš Kubizňák, který se společně s Pté době snižoval na odestátem, Prettlem a bratry Blackými objevil hned v základní sestavě. Skóre otevřel jedním trestným hodem Honza Blacký, ale pak berounští trefili 2 trojky a dostali se do mírného náskoku. Po zbytek první čtvrtiny se pak skóre rovnoměrně přelévalo z jedné strany na druhou a nakonec posledním, kdo rozvlnil síťku v první části hry byl Michal Podestát, který proměnil dvě šestky a upravil tak na 21:23. Do druhé části vstoupili hosté s větším nasazením a bojovností a dařilo se jim rozebírat obranu Berouna. Období mezi 11. a 14. minutou vyhrála Jiskra 11:4 a donutila domácího kouče k oddechovému času. Po něm se domácí vrátili k agresivní hře z úvodu zápasu a do konce prvního poločasu snížili náskok Jiskry na pouhý jeden bod. Druhá půle začala velkým odhodláním hostů, ale bohužel střeleckou šňůrou domácích. Ti dokázali obranu Jiskry v prvních minutách druhého poločasu několikrát překonat a vytvořili si až sedmibodový náskok, jenže hned o minutu později dal svoji první trojku Podestát, pak se trefil za tři body Kubizňák a pak dvakrát za sebou opět Podestát a rázem na ukazateli skóre svítilo jen 68:66. Pak se ale Jiskře přestalo dařit v útoku a domácí opět utekli a nakonec byl stav po třiceti minutách 74:71. Obrovská vůle po vítězství byla domažlických hráčích patrná i na začátku poslední desetiminutovky, ale domácí byli proti a i v této části hry pozvolna navyšovali svůj náskok. Hlavně díky tomu, že Domažlicím úplně odešel útok: za posledních deset minut dala Jiskra pouhých deset bodů, a poslední koš Domažlic zaznamenal již v 36. minutě Jirka Blacký, v té době snižoval na 84:81. V posledních minutách ale bylo čím dál tím víc zřetelnější, že Jiskra na obrat již nemá a nakonec podlehla Berounu na jeho půdě 96:81.

Domažlice: fauly: 29, 2b - 17, 3b - 4, THS - 47/THD - 35 hráči: F - 2b - 3b - THS - THD - C Blacký Jan: 3 - 4 - 0 - 6 - 4 - 12 Blacký Jiří: 3 - 4 - 0 - 16 - 15 - 23 Hrubý Josef:2 - 0 - 0 - 2 - 1 - 1 Huml Ondřej: 4 - 2 - 0 - 0 - 0 - 4 Kopic Standa:4 - 0 - 0 - 4 - 3 - 3 Kozina Vašek: 5 - 2 - 0 - 2 - 1 - 5 Tomáš Kubizňák: 4 - 0 - 1 - 2 - 2 - 5 Podestát Michal:3 - 3 - 3 - 4 - 3 - 18 Prettl Josef: 1 - 2 - 0 - 11 - 6 - 10