Slovan Bohnice vs. Jiskra Domažlice   87:81 (17:21, 35:41, 66:58)

Po Berounu i Bohnice Po sobotní porážce v Berouně nenašli basketbalisté Jiskry Domažlice recept ani na bohnický Slavoj a díky porážce klesli na druhé místo tabulky A skupiny III.ligy. Trenéři Janiurek a Budka tentokrát nemohli využít služeb Tomáše Kubizňáka a mimo byl stále distancovaný Vaněk, na rozdíl od zápasu v Berouně však již byl k dispozici dorostenec Hendrich. Úvod zápasu se odvíjel přesně podle papírových předpokladů. Bojovně naladění domácí, hnáni hrstkou zuřivých příznivců, dobře stříleli, ale Jiskře se dařilo kontrovat a když v osmé minutě vstřelil Jirka Blacký trojku, dostala se do vedení. To hosté udrželi až do konce první části. Ve druhé čtvrtině se sice rozstřílel domácí kapitán Janeček, který dal hned v jejím úvodu dvě trojky, ale díky úspěšné obraně a útočné spolupráci zejména bratrů Blackých si Jiskra držela mírný odstup. V závěrečné minutě pak ještě proměnil Michal Podestát dvě šestky a Standa Kopic vstřelil koš s faulem, který potrestal úspěšným trestným hodem, a proto skončila první půle za stavu 35:41 ve prospěch Domažlic. Během první půle nic nenasvědčovalo tomu, že by Jiskra měla i podruhé prohrát, ale třetí desetiminutovka rozhodla ve prospěch Bohnic. Ty během ní vstřelili 31 bodů a celkově čtvrtinu vyhráli rozdílem 14 bodů. Zejména úseky mezi 25. a 26. minutou – série domácích 8:0 - a mezi 29. a 30. minutou - série domácích 9:0 – daly výsledku čtvrtiny konečnou podobu. Jestliže to bylo po 30 minutách o osm bodů, tak po 33 minutách to bylo již o 15 bodů a zdálo se, že je rozhodnuto, ale Jiskra ještě zmobilizovala poslední zbytky sil a skvělým závěrem snížila po koši Prettla až na rozdíl pouhých 4 bodů, víc ale domácí nedovolili. Jiskra předvedla ve srovnání se zápasem v Berouně zlepšený výkon, ale domácí, povzbuzeni snahou „vytáhnout“ se na první celek tabulky, utkání dotáhli do vítězného konce

Domažlice: fauly 23, 2b - 21, 3b - 5, THS:32/THD:24, hráči: F - 2b - 3b - THS - THD - C Blacký Jan: 2 - 4 - 0 - 4 - 3 - 11 Blacký Jiří: 4 - 2 - 3 - 12 - 9 - 22 Huml Ondřej: 4 - 0 - 1 - 0 - 0 - 3 Kopic Standa:2 - 2 - 0 - 1 - 1 - 5 Kozina Vašek: 1 - 1 - 1 - 0 - 0 - 5 Podestát Michal:4 - 7 - 0 - 9 - 8 - 22 Prettl Josef: 5 - 5 - 0 - 6 - 3 - 13 Hrubý Josef: 1 - 0 - 0 - 0 - 0 - 0 Hendrich Honza:0 - 0 - 0 - 0 - 0 - 0