Jiskra Domažlice vs. SKB Rokycany   66:61 (26:19, 36:34, 53:47)

Zápas sezóny Jiskra zvládla! Basketbalový sen prožili v sobotu v podvečer fanoušci Jiskry Domažlice, kteří se do sportovní haly přišli podívat na zápas s SKB Rokycany. Západočeské derby přineslo nelítostnou bitvu, jejíž napjatá atmosféra byla ještě umocněna faktem, že se jednalo o vedoucí celky tabulky A skupiny III.ligy basketbalistů. Hosté poslali v základní pětce na palubovku hned tři ze svých čtyř druholigových posil, plzeňské Kovandu s Junkem a vyšehradského Lipolda, ale nástup do první čtvrtiny se povedl lépe domácím, kteří ve čtvrté minutě vedli 10:2 a donutili rokycanského trenéra Kalabzu k oddechovému času. Po něm se hosté trochu zvedli, ale deset bodů Jana Blackého v posledních dvou minutách první desetiminutovky určilo stav po první čtvrtině 26:19. Ve druhé části hry však domácí polevili a dovolili soupeři snížit náskok až na rozdíl jediného bodu - osmi body se na tom podílel v první čtvrtině nenápadný rozehrávač Rokycan Havránek - během poločasové přestávky pak svítilo na tabuli skóre 36:34. V průběhu prvních čtyř minut druhé půle si domácí, hlavně díky trestným hodům, znovu vybudovali desetibodový náskok, ale Rokycany se nechtěly vzdát naděje na vítězství do konce čtvrtiny alespoň snížily na 53:47. Pravé drama nabídl divákům začátek poslední desetiminutovky. Jiskře se přestala dařit střelba, Rokycany se rázem dostaly do vedení 56:53 a domácí si museli vzít oddechový čas. Následně Jiskra vyrovnala stav díky přesné šestce Jiřího Blackého a koši Pepy Hrubého, ale rozhodující okamžik celého zápasu měl teprve přijít. Ve 37.minutě vyvážel Jiří Blacký míč z vlastní poloviny a v momentě přihrávky mu bylo nesprávně odpískáno prorážení, hned nato rozhodčí udělili domácí lavičce technickou chybu a hosté měli možnost dvou trestných hodů a ještě držení míče. Matador Havránek však neunesl tíhu zodpovědnosti a obě šestky doslova zahodil, následný útok Jiskra ubránila a odrazila se tak k závěrečnému finiši, který korunoval dvacet vteřin před koncem dvěma body nejlepší hráč Jiskry v utkání Jan Blacký. Ohromnou radost domácích už nemohl zkazit ani Jiří Havránek, který dvěma šestkami kosmeticky upravil skóre na 66:61. Jiskra Domažlice tak uhájila nedobytnost svého domácí hřiště i v dalším velmi těžkém duelu. Svůj nezanedbatelný podíl na vítězství mají i fantastičtí diváci, v jejichž rukou se objevil i buben a spousta řehtaček a kteří svým hráčům vytvořili opravdu bouřlivé domácí prostředí. Celý tým by tímto chtěl fanouškům za podporu poděkovat. Domažličtí basketbalisté se díky výhře nad Rokycany posunuli do čela tabulky. V pozici lídra soutěže je za dva týdny čeká dvojzápas v Kralupech a v Bohnicích.

statistika: fauly: 23 - 27, trojky: 3 - 3, trestné hody: 34/23 - 28/18, střelci domácích: Jan Blacký 22/2, Hrubý 17/1, Jiří Blacký 10, Podestát 8, Vorlíček 4, Kopic 3, Vaněk 2, Huml, Kozina, Selinger