Sokol Motol Praha vs. Jiskra Domažlice   80:93 (17:31, 39:54, 63:73)

K zápasu 1.kola poháru ČBF zajížděla Jiskra na půdu soupeře, který před 3 roky hrál také v poháru v domažlické Sportovní hale, tehdy ale jako druholigový jasně zvítězil. V sobotu si jela Jiskra pro vítězství také ve snaze navázat na loňskou úspěšnou cestu Pohárem ČBF, která skončila až památným utkáním se Spartou na začátku ledna 2003. Svou roli favorita také od začátku potvrzovala a 1.bod docílili domácí až ve 4.minutě za stavu 0:13, v 3.minutě byl pak rozdíl vë skóre v celém utkání největší - 2:20. V té době dominovala útočná smršť domažlických, rychlé protiútoky, nápaditost, krásné kombinace. Začala se však už projevovat slabší obrana, která umožnila Motolu alespoň částečně držet krok. To se dařilo hlavně díky rozehrávači Holíkovi, který jen v 1.půli vsítil 5 (!) trojek. Stejný obraz utkání pokračoval i po hlavní přestávce, hostům se dařilo v útoku, v obraně pak o poznání méně. Plíživým způsobem se domácím dařilo ukrajovat z náskoku hostů až na rozdíl 6 bodů 2, 5 min. před koncem. V té chvíli však domažličtí řekli dost, domácím zřejmě už došly síly a výsledkem byl nakonec 13-ti bodový rozdíl. V dalším kole poháru zajede Jiskra 1.11.2003 na hříště BC Benešov, který jasně zvítězil ve Slaném. Domažličtí fanoušci už se mohou těšit tento víkend na domácí premieru ve III.lize a to v sobotu 18.10. od 18 h. proti Slovanu Bohnice a v neděli 19.10. od 10 h. narazí na Kaučuk Kralupy n.Vlt.

Body: Holík 27(6) - Blacký Jiří 30, Podestát 28(2), Blacký Jan 13(1), Kozel 10, Bauer, Flaks a Kopic po 2, Huml fauly 23 - 17, trojky 8 - 3, šestky 14/7 - 23/18