Kaučuk Kralupy vs. Jiskra Domažlice   72:78 (21:16, 32:38, 58:56)

Trpělivost přinesla dva body První zápas důležité venkovní dvojičky, která měla potvrdit domácí výhru nad Rokycany, sehrály Domažlice na půdě Kralup. Celku, který v první polovině soutěže okusil i samé dno tabulky, ale v posledních zápasech prokazoval zlepšenou výkonnost. První koš zápasu vstřelil hned po několika vteřinách Jirka Blacký, ale pak se do vedení dostaly Kralupy a i díky čtyřek trojkám dotáhly první čtvrtinu do vítězného konce. Problémy dělal Jiskře hlavně dlouhodobě nejlepší kralupský hráč, pivot Stanislav Bruchala. Na začátku druhé desetiminutovky domácí pokračovali ve skvělém využívání podkošových hráčů, kteří buď dávali body, nebo po neúspěšných nájezdech vyhazovali míče na trojku, kde čekali velmi přesní střelci v čele s Jakubem Žákem. Mezi šestnáctou a dvacátou minutou však Jiskra přeřadila na vyšší rychlostní stupeň. Kralupy se v tomto období vůbec nedokázaly střelecky prosadit, naproti tomu Jiskra zaznamenala čtrnáct bodů a dostala se tak do vedení 28:38. Krátce před poločasem ale domácí ještě snížili na 32:38. Další dílčí zvrat ve vývoji skóre nastal v úvodu druhého poločasu. Jiskra totiž zaspala a dovolila domácím vrátit se do vedení. Po třiceti minutách znovu vedly Kralupy, které třetí část hry vyhrály 26:18. Vyrovnané skóre držely oba týmy i v úvodních minutách poslední čtvrtiny, definitivní obrat ve vývoji utkání přinesla až 35.minuta a zkrat domácí opory Ondřeje Duky. Ten místo toho, aby po porušení pravidla „přes půl“ chytl míč do ruky, míč vztekle nakopl. Po právu dostal technickou chybu, která byla jeho pátou chybou v zápase a musel střídat. Nejdůležitější ale bylo, že Jirka Blacký nařízenou šestku proměnil a následný útok skončil košem Standy Kopice. Tím se Jiskra dostala do vedení, které do konce zápasu už nepustila. V posledních minutách si pak domažličtí basketbalisté chytře přihrávali míč a zamezili tak vysokému množství taktických faulů Kralup. Jiskra ve středočeském městě nad Vltavou upevnila důležité sebevědomí, které je pro venkovní zápasy tak důležité. Jak šly domažlické minuty v zápase Kaučuk Kralupy Jiskra Domažlice Trenéři Jiskry měli pro zápas v Kralupech možnost využít kompletní kádr, chyběl jen „Plzeňák“ Tomáš Selinger. Zápas začal v kralupské hale, která je po povodních nově opravena, v 17:00 hodin. 1.minuta - první koš Jiskry vstřelil hned po pěti vteřinách Jirka Blacký. 2. minuta - Michal Podestát střílí trojku, Jiskra vede 5:3. 3. minuta - Michal Podestát střílí svojí druhou trojku v utkání a snižuje na 11:8. 4. minuta - Skvělou obrannou práci Pepy Hrubého dotáhl do bodového vyjádření Honza Blacký. Domácí si berou oddechový čas za stavu 11:10. 5. minuta - Michal Podestát dává další dva body a rozehrává se ke skvělému výkonu. 6. minuta - Honza Blacký střílí další koš a Jiskra vyrovnává na 14:14. 7. minuta - Standa Kopic je autorem koše, kterým Jiskra snižuje na 18:16. 8. minuta - Standa Kopic střílí dva trestné hody, nedává však ani jeden. První desetiminutovka končí za stavu 21:16. Domácí skvěle využívají podkošové hráče a trefují se z dálky - dali čtyři trojky. Tři fauly nasbíral v první čtvrtině Pepa Hrubý, který po skvělém výkonu v zápase s Rokycany nastoupil v základní sestavě. 11. minuta - opět Michal Podestát dává koš Jiskry - 21:18. 12. minuta - Jan Blacký se dostal až pod soupeřův koš a snižuje na 23:20. 14. minuta - Marek Kozel dává trojku a snižuje na 25:23. Domácí si berou oddechový čas, během kterého je paradoxně Kozel střídán. Hra Kralup se točí kolem trojice Ondřej Duka, Stanislav Bruchala a Jakub Žák, ale Jiskra na ně zatím nenašla účinnou obranu, a proto prohrává. 15. minuta - Honza Blacký střílí dva trestné hody, proměňuje jeden a snižuje na 25:24. 16. minuta - Pepa Hrubý a další šestky, rozehrávač Jiskry dává obě a znovu snižuje na 28:26. 16. minuta - série trestných hodů pokračuje, tentokrát se jejich exekuce ujal Petr Vorlíček a dal obě, Jiskra tak vyrovnává na 28:28. 17. minuta - další body střílí znovu Petr Vorlíček a Jiskra vede 28:30. Domácí si berou další oddechový čas. Jiskra získává fyzicky navrch a navíc se začíná trefovat z dálky a z trestných hodů. 17.minuta - Po time-outu střílí trestné hody Michal Vaněk, ale bohužel nedává ani jeden. 18. minuta - Michal Vaněk střílí trojku a Jiskra vede 28:33!!! 19. minuta - Michal Vaněk je k neudržení a střílí další koš, která znamená vedení Jiskry 28:35!!! 19. minuta - Honza Blacký provádí další trestné hody, dává jeden, ale Standa Kopic doskakuje a Petr Vorlíček dává koš na 28:38. Domácí se v závěru první půle trochu zvedli, ale Jiskra přesto po dvaceti minutách vede 32:38. Do druhého poločasu jde Jiskra s cílem domácí unavit, protože to je cesta k vítězství. 22. minuta - Jirka Blacký střílí první trestné hody druhé půle, dává jeden, Jiskra vede 35:39. 24. minuta - Petr Vorlíček střílí první body Jiskry ze hry ve druhém poločase - 38:41. 24. minuta - Jirka Blacký střílí dvě šestky, ale opět dává jen jednu. 26. minuta - Petr Vorlíček střílí dva trestné hody, dává jeden a Jiskra vede 42:43, vzápětí si ale připisuje zbytečný faul. 26. minuta - Další koš Petra Vorlíčka znamená vedení Jiskry 43:45. 27. minuta - Honza Blacký dává trojku!!! A Jiskra vyrovnává na 48:48. 28. minuta - Michal Vaněk dává další trojku, je to jeho druhý úspěšný trojkový pokus v zápase. 29. minuta - Michal Vaněk je faulován při pokusu a trojku a střílí tři šestky, dává dvě a Jiskra znovu vede, tentokrát o bod. 30. minuta - Honza Blacký střílí další dvě šestky, dává jednu, ale Petr Vorlíček doskakuje a dává koš! Velmi důležité ale je, že si pátý faul připsal jeden z nejlepších domácích hráčů Jakub Žák, který Jiskru trápil hlavně přesnou střelbou z dálky. Po třech čtvrtinách domácí vedou 58:56. 31. minuta - Petr Vorlíček je ve druhé půli k neudržení, dává další dva body a Domažlice 31.minuta - obě mužstva hrají velmi často za hranicí pravidel a z toho plyne celá řada trestných hodů. Další dva proměňuje Pepa Hrubý a dostává Jiskru do vedení 58:60. 33. minuta - po delší odmlce se trefil také kapitán Jiskry Jirka Blacký - 62:60. 34. minuta - další body střílí opět Jirka Blacký, snižuje však na 65:64. 35.minuta - rozhodující okamžik celého zápasu: Domácí Ondřej Duka místo toho aby po porušení pravidla „přes půl“ míč chytl, míč nakopl. Rozhodčí Hanuš mu správně uděluje technickou chybu, která je však pro něj pátou osobní chybou v utkání. Následně nařízenou šestku Jirka Blacký proměňuje a Jiskra vyrovnává na 65:65. 35.minuta - další útok Domažlic zakončuje košem Standa Kopic a Jiskra vede 65:67. 36. minuta - Jirka Blacký se v poslední čtvrtině rozehrál k velkému výkonu, tentokrát úspěšně střílí oba trestné hody. 36.minuta - opět Jirka Blacký dává koš, ten znamená vedení Jiskry 65:71. 37.minuta - kdo jiný než Jirka Blacký může dát v poslední čtvrtině koš Domažlic -65: 73. 39.minuta - Honza Blacký střílí dvě šestky, dává obě a Jiskra vede 67:75. 39.minuta - zas a znova Jirka Blacký, tentokrát střílí další trestné hody. Dává jeden, ale vzápětí po páté fauluje a zbytek zápasu bude sledovat jen z lavičky. 40.minuta - domácí se za stavu 69:76 uchylují k taktickým faulům. První z nich muže šestkami potrestat Michal Podestát, netrefuje se ale ani jednou. 40.minuta - Michal Podestát má možnost napravit svoji bilanci trestných hodů, tentokrát dává alespoň jeden. 40.minuta - Poslední koš Jiskry střílí Standa Kopic ze šestek a určuje konečnou podobu skóre 72:78.

Statistika: fauly: 27 - 26, trojky: 8 - 6, TH: 23/12 - 38/22, střelci Domažlic: Jiří Blacký 17, Jan Blacký 14/1, Vorlíček 12, Podestát 11/2, Vaněk 10/2, Kopic 7, Hrubý 4, Kozel 3/1,